nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Poseł Telus zaprasza do Opoczna Najwyższą Izbę Kontroli

dodano: 2013-11-14 14:57:29, ostatnia aktualizacja: 2013-11-14 15:22:08

Poseł Robert Telus wystąpił o kontrolę NIK-u w sprawie sprzedaży gruntów przy ul.Przemysłowej

 

Poseł Robert Telus zwrócił się do Prezesa NIK, pana Krzysztofa Kwiatkowskiego, z wnioskiem o wszczęcie kontroli dotyczącej zbadania pod względem legalności, gospodarności i rzetelności procedury sprzedaży gruntów komunalnych przez Burmistrza Miasta Opoczno.

 

- Jako budzące największe wątpliwości należy wskazać transakcje sprzedaży gruntów położonych przy ul. Przemysłowej w Opocznie, których dokonano: 22 sierpnia 2000 r. na rzecz „Opoczno” S.A.; 19 maja 2005 r. na rzecz „Quimicer Polska” Sp. z o. o.; 5 października 2006 r. na rzecz „Kilion International S.L.”.

 

Zdaniem posła kryterium legalności mogło zostać naruszone poprzez brak respektowania zapisów art. 34 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościam, zgodnie z którymi w przypadku zbywania nieruchomości osobom fizycznym i prawnym pierwszeństwo w ich nabyciu przysługuje osobom, które były poprzednimi właścicielami zbywanej nieruchomości pozbawionymi prawa własności tej nieruchomości.

 

Parlamentarzysta podkreśla, że istnieje grupa co najmniej kilkudziesięciu osób które w latach siedemdziesiątych zostały wywłaszczone z terenów sprzedanych później prywatnym podmiotom. Jego zdaniem roszczenia tych osób są wciąż zasadne. 

 
 
 

Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @47
kkkk: ...mojego lub jej.
sobota, 7 grudnia 2013, godzina 03:34:47
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do mat: jeśli Telus przyszedł na gotowe, czemu Ty tego nie zrobiłeś>>? tez przyszedłbyś na gotowe
piątek, 6 grudnia 2013, godzina 15:44:13
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
spoza: Burmistrz nie jest dobrym burmistrzem delikatnei mówiąc
piątek, 6 grudnia 2013, godzina 15:05:33
-3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @48
Mat: Wpisz w googlu hasło: "grunty inwestycyjne opoczno" i kliknij jeden z pierwszych linków, który Ci się wyświetli. Zobaczysz, czy wszystko było zgodnie z procedurami...

To m.in. na tych materiałach bazował Telus, który przyszedł na gotowe.
Jest zbyt wiele pytań w związku ze sprzedażą gruntów przy Przemysłowej, żeby lekko stwierdzić, że wszystko było OK.
czwartek, 28 listopada 2013, godzina 00:03:45
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
eopiak: No, ale jeśli okaże się, że wszystko było w porządku i sprzedaż tych gruntów nastąpiła w zgodzie z procedurami to można się spodziewać, że pan Telus publicznie przeprosi burmistrza. W końcu według swych zwolenników jest takim "honorowym" człowiekiem.
środa, 27 listopada 2013, godzina 07:17:12
-5 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
mm: BRAWO PANIE POSLE, ZYCZĘ TYLKO WYTRWAŁOSCI DO KOŃCA!!!!
wtorek, 26 listopada 2013, godzina 18:23:56
+9 (19) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
widzisz i nie grzmisz: SYTUACJA JEST BARDZO PROSTA:

burmistrz urzęduje od 1998 roku
-za jego kadencji sprzedano 42 ha za 3,5 mln złotych przy Przemysłowej
-obecnie te tereny sa warte 42 mln złotych
-ktoś dobrze ulokował kapitał
-zachodzi podejrzenie popełnienia szeregu przestępstw
-gmina jest w tragicznej sytuacji finansowej\
-bezsensowne inwestycje w infrasturkturę(świetlice wiejskie kostkowanie) które nie przynoszą zysków ani w bliższej ani dalszej perspektywie\
-Opoczno za panowania Wieruszewskiego stało się miastem emerytów i wąskiej grupy trzymającej władzę
-CERAmika paradyz chciała wybudować zakład (który jest w Tomaszowie) na terenie gminy Opoczno ale samorząd nie chciał i nie pomógł
-nawet Agrowikt firma z bukowca pobudowałą fabrykę na ukrainie
-spzredane 42ha- nigdy nie powstanie tam żaden zakłąd ponieważ jest to jedynie forma lokowanai kapitału w grunty ,których wartość rosnie
-likwidacja szkół -likwidacją podstaw
-szpital funkcjonuje tragicznie
-pogotowie w rękach prywatnych
-wszelkie inwestycje w infrastrukturę(drogi,basen itd) wykonane drogo i niesolidnie-ktoś się ,,nachapał,,
-niski wskaźnik pozyskania funduszy unijnych
-2 wiceburmistrzów po co?
-młodzi wyjechali prędko nie wrócą
-Opoczno Południe-półśrodek,powstan ie kiedy ?
-w PUP kolejka ze drzwi nie zamykaja

małe spokojne,senne miasteczko z mafią
czwartek, 21 listopada 2013, godzina 12:50:24
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kkkk: Takie ogólne spostrzeżenie. W zasadzie dwa. Możemy sobie tutaj wszyscy pisać, jak to źle jest, albo kto zrobił cokolwiek, czy kto nic, ale takie czcze gadanie nic nie da. Mówienie, że jak wybierze się innych ludzi też wszystko się zmieni, jest głupia i naiwna, a także świadczy o tym że jest się oderwanym od rzeczywistości. Przykład? Radny Robert Telus. Ten chłopaczyna jest najmniej aktywnym radnym jakiego miał powiat. Bije wszystkich, bezapelacyjnie. To może wybierzmy kogoś sensownego? No to kogo? Bo wydaje mi się, że jeśli ktoś nowy ma wejść do rady to ma być bardziej wartościowy od obecnych, prawda? No to teraz pytanie kto. Bo wydaje mi się, że nie znajdę za wiele takich. Bycie dobrym politykiem, to nie jest kierowanie się tylko wyłącznie dobrem obywateli. To są kontakty, znajomości, pomysły które są w stanie wprowadzić w życie REALNE projekty, które będą w stanie sprawić, że ludziom będzie żyło się tutaj lepiej.
I tutaj dochodzę do drugiego spostrzeżenia - chcecie żeby żyło się lepiej, żeby w naszej gminie/powiecie powstawały nowe miejsca pracy? To je twórzcie i przestańcie liczyć na to, że politycy uczynią cud i nagle wszyscy będą mieli dobrze płatną robotę.
środa, 20 listopada 2013, godzina 21:46:41
+8 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
opoczno2013: A myślicie że gdyby Telus był burmistrzem byłoby lepiej niż teraz? Śmiem wątpić!!
środa, 20 listopada 2013, godzina 14:18:05
+6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kulo: ludzie podnieśmy się z kolan,dość biedy i bezrobocia dość kupowanai głosów za alkohol,stara gwardia musi odejść nażarli się więc niech ustąpią na rzecdz ludzi którzy autentycznie chcą zrobić coś dla mieszkańców
środa, 20 listopada 2013, godzina 11:53:37
+4 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
sa: mam nadzieję,że to już ostatnia kadencja burmistrza
środa, 20 listopada 2013, godzina 08:30:01
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 40: oj co Ty gadasz jaki to dobry człowiek skoro doprowadził do takiej biedy w gminie do takiego dziadostwa, sprzedał grunty i doprowadził ze nikt nie inwestuje w Opocznie, a zadłuzenie gminy siegneło zenitu, nawet nie mają na pensje a trzech wiceburmistrzów, po co???? zeby kolesią - emerytą dac kase. jezeli tak dalej pójdzie to Rogi, wieruszewskie, wojciechjowskie ksyty bedom zawsze nami rządzic chyba ze im braknie kasy dla sie.
wtorek, 19 listopada 2013, godzina 22:33:12
+1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do wszystkich: nie krzyczcie!!!mamy atut w ręce! Głosujmy na nowych ludzi, zgłaszajmy do organów scigania łamanie praw, kupowanie głosów jeśli to widzimy zgłaszajmy , to musi się zmienić, nie miejcie pretensji do Burmistrza- sami go wybraliśmy- to nie jest zły człowiek, ma tylko kiepskich doradców
wtorek, 19 listopada 2013, godzina 19:25:54
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
www: Jeśli sie opocznianie nie opamiętają to będziemy mieć jeszcze cztery lata jeszcze większy marazm,to raz,a jak można brać taka kasę jak nasz burmistrz doprowadzając do takiego zadłużenia......za takie coś powinna być jakaś odpowiedzialność,albo kryminał !!!!co oni sobie żarty robią !!!!!!!
wtorek, 19 listopada 2013, godzina 15:37:54
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
xyz: Do Piętaszka;Strzeliłeś kulą w płot, ponieważ akurat te osoby to doprowadziły do upadku Gminy i polepszy bardzo nieźle swój byt
wtorek, 19 listopada 2013, godzina 13:26:23
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
:) kpina!: "PSL owiec: Głosowałem na PSL i chciałbym dalej tez głosować , ale powinna zmienić się osoba na burmistrza, np Wiktorowicz byłby lepszy nowy energiczny" - rozumiem, że to żart?
wtorek, 19 listopada 2013, godzina 12:21:59
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
asd: a kto Ci powiedział, że to przekręty ?! A może wszystko jest zgodne z prawem - tylko rządne kasy cwaniaki chcą wyłudzic forsę !
Dopóki nie ma prawomocnego wyroku w tej sprawie, nie masz prawa uzywac słowa "przekręt"
wtorek, 19 listopada 2013, godzina 11:20:57
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
my sobie tu piszemy: a zorobki naszego burmistzra należą do najwiekszych w województwie, w dzienniki łodzkim w dniu wczorajszym mogliśmy przeczytać,ze NASZ BURMISTRZ ZARABIA12 363 ZL MIESIĘCZNIE, CZYLI TYLE SAMO CO PREZYDENT ŁODZI-Hanna Zdanowska. A PREZYDENT 50 TYSIECZNEGO RADOMSKA tylko 8800ZŁ, MIASTO ZADŁUŻONE DO GRANIC MOŻLIWOŚCI