nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Na bieżąco: Gorąca debata sejmowa

dodano: 2013-01-24 21:07:32, ostatnia aktualizacja: 2013-01-24 21:50:17

Dzisiejsze posiedzenie sejmu wypełniły emocje. Do południa dominowała dyskusja nad wnioskiem o wotum nieufności dla Ministra Zdrowia, Bartosza Arłukowicza, który ostro odpowiadał na ataki posłów, atakując swoich byłych kolegów z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Popołudniową część obrad poświęcono projektowi ustawy dotyczącej związków partnerskich. Jak debata wyglądała z sejmowej ławy? Komentarz posła Roberta Telusa.

 

 

Powiedzieć o Arłukowiczu "zły minister" to zdecydowanie za mało. To pierwszy szef resortu  zdrowia, który doprowadził do sytuacji, w której szpitale zamykają drzwi przed dziećmi. Myślałem w ubiegłej kadencji, że gorszego ministra od pani Kopacz już nie będzie dziś wiem, że się myliłem. To tak w największym skrócie.

 

Jeśli chodzi o drugi z tematów, to zarówno ja, jak i mój klub, opowiadamy się za tradycyjnym modelem rodziny. Definicja małżeństwa znajduje się w Konstytucji w art.18 i tego trzeba się trzymać. Dziś głównym zadaniem jest wspieranie i zachęcanie Polaków do zakładania rodzin.


Rząd, jak zwykle, zamiast zajmować się realnymi problemami polskich rodzin, woli tygodniami „bić pianę” i rozgrzewać światopoglądowe spory. To taka zasłona dymna, która ma zakrywać skutki nieudolnych rządów.


Mówienie, że te ustawy mają sprzyjać konkubinatom i dwupłciowym związkom nieformalnym to mydlenie oczu. Takie związki już dziś mają prawo do zawarcia umów, które zagwarantują im np. możliwość odwiedzin w szpitalach czy dziedziczenie.


Będę głosował aby oba projekty o związkach partnerskich zostały odrzucone przez Sejm w pierwszym czytaniu. Na pewno jest to pierwszy krok do legalizowania związków homoseksualnych

 

Już w zeszłej kadencji, Sejm na wniosek Rządu przegłosował, że musimy w naszym prawie akceptować związki homoseksualne, zawarte za granicą. Efekt był taki, że zaraz ukazała się  w jednej z gazet instrukcja co mają zrobić osoby tej samej płci aby zawrzeć związek. Było dokładnie opisane, gdzie trzeba wyjechać, jakie dokumenty pobrać z USC i jakie przywieźć po zawarciu związku, i w Polsce taki związek musi być honorowany. Zaraz po tym była następna ustawa, która została przegłosowana, że osoby homoseksualne mogą tworzyć rodziny zastępcze dla dzieci. Ja jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.

 


Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Igor do wszystkich: Myślę, że warto byłoby podyskutować w kwestii ustawa partnerstwa w świetle wczorajszego linczu przez Lisa w programie Tomasz Lis na żywo, albo jak podaje WP Tomasz Lis na "lincz" nad posłem Godsonem, poniżej cytat w originale
<Nierówna walka w programie Lisa
W telewizyjnym studiu, które chwilami przypominało bokserski ring, Lis rozstawił posła Godsona i przeciwników jego konserwatywnych poglądów: Karolinę Korwin-Piotrowską, Joannę Kluzik-Rostkowską i prof. Ireneusza Krzemińskiego.
Niezależnie od tego, z czyim światopoglądem jest nam po drodze, trudno było nie zauważyć, że gospodarz nie zadbał o równy rozkład sił w tej debacie, do czego zobowiązywałby go dziennikarski obiektywizm. >
wtorek, 5 lutego 2013, godzina 17:50:31
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ABZ: Nie doczekasz się merytorycznej dyskusji na tym portalu. Tu są sami krzykacze. Dyskutują wyłącznie na temat jaki sami wywołają, dla nich bez znaczenia o czym mowa, dla nich jest ważne o czym oni mówią. Tu takie domorosłe filozofy z podstawówki, albo na jej poziomie, mądrzejsi wyjechali z powiatowej wioski za chlebem, w Opocznie pozostali strachliwi i dzieci ustawionych ( wcale nie znaczy ze są rozgarnięte) jak chcesz poważnie i merytorycznie podyskutować to wejdź na WP i artykuł Łukasz Warzecha , ta też dowiesz się najnowszych ciekawostek o parlamentarnym transwestycie taka osobę w parlamencie ma tylko Polska nikt inny, nawet za bardzo tolerancyjne uważane USA.
niedziela, 3 lutego 2013, godzina 21:02:48
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dmtrok: Sam to wymyśliłes czy tatuś pomógł?
niedziela, 3 lutego 2013, godzina 01:34:20
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Igor do XIONC:: Nie na temat. Dwója, a właściwie pała chyba to lubicie chłoptasie. Mówimy o problemie homoseksualizmu w Polsce i domagania się przez nich przywilejów lepszych niż dla normalnej rodziny. Nie mówimy o klerze. XIONC - nie boj się tego ze jesteś homo, a krytyka kleru nie zmieni tego. Porozmawiajmy merytorycznie o tych trzech projektach ustaw, co one chciały wnieść i czego obawiają się normalni ludzie.
sobota, 2 lutego 2013, godzina 12:08:59
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
XIONC: Czarne ich szaty, spryt lisi mają,
Wszystkim na nosie od dawna grają
I wydzierają, co tylko da się,
Bo im zależy na wielkiej kasie.

Lubią zabawy i lubią kasę,
Fajnie się bawią "czarni" za nasze,
Dla nich to życie ekstra ma smaczek:
Raz jest dziewczynka, a raz - chłopaczek.

Na ich podwórku bajzel, przekręty,
Są jakieś zboki, są jakieś męty,
Jakieś dewianty i jakieś ćwoki,
Zwykłe prostaki i obiboki.

Są dostojniki i są grubasy,
Co "prawdę" głoszą dla ciemnej masy,
Są też pijoki i są złodzieje,
Co się stawiają, jak wiatr zawieje.

Buzie milutkie i uśmiechnięte,
Lekko myśleniem tylko dotknięte!
Lecz "czarnym" tutaj nikt nie podskoczy,
Bo mu się zaraz wydrapie oczy!
sobota, 2 lutego 2013, godzina 10:15:16
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Igor: Dyskutantów było wielu , ale żaden nie chciał zabrać głosu w temacie. Pogadać sobie każdy chciałby, oczywiście nie koniecznie na temat , ale w tym w czym on czuje się dobrze. Opoczno na tym portalu dyskutuje głównie niezależnie jaki będzie temat to; atak na Telusa i kościół jednocześnie. Oraz Opoczno mocno wypowiada się w obronie przywilejów dla homoseksualistów. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie w obu tych tematach, nawet podpierając się niepodważalnymi argumentami i dowodami, to obwołują go zacofanym ciemniakiem. Zatem parlament zrobił dobrze czy źle odrzucając wszystkie trzy projekty o tak zwanym partnerstwie? Na tym forum nikt z was nie wypowiedział się konkretnie. Głównie to młóciliście sprawę kleru, jego dochodów itd, a nic w temacie. Myślałem, że oprócz obrzucania się epitetami to coś powiecie w obronie własnych interesów (homoseksualiści) , natomiast w obronie własnych interesów ( heteroseksualiści). Nie można udawać, że problemu nie ma ,bo nie istnieje. Oczywiście, że jest i trzeba z tym żyć i obie orientacje muszą żyć w tym samym mieście, zatem obok siebie. Zatem czy można żyć w zgodzie obok siebie dwie grupy wzajemnie się szanując, czy konieczne są do tego uregulowania prawne? Podejmijcie dyskusję! Niech każda ze stron zaproponuje swoje rozwiązanie, ale bez wyzywania się wzajemnego.
czwartek, 31 stycznia 2013, godzina 15:50:31
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Bernard do Ciemnogrodu: No i jak widzę nie mamy o czym dyskutować. Bicie pianki pod publiczkę. Co to znaczy -
ciebie obowiązują inne:
RT - Rydzyk Tadeusz,
RM - Radyjo Maryja
Niby to ma mnie ośmieszyć? W takim razie jesteś prawdziwym Ciemnogrodem. Jeśli brak argumentów to stosuje się niesmaczne tiki, takie typowe dla prowincjonalnego chłoptasia. Osobiście nie jestem zwolennikiem ani RT ani RM ale ludzie tego słuchają i wpłacają rożne składki, a ja ich prywatność szanuje, ale aby uszanować czyjeś poglądy trzeba mieć kulturę weneryczną, której u ciebie brak. Poglądy to nie orientacja seksualna, tak na wszelki wypadek wyjaśniłem ci Ciemny grodzie.
środa, 30 stycznia 2013, godzina 18:24:47
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 36,38, 39: Przeczytajcie artykuł i zastanówcie się mocno, bardzo mocno i jeszcze raz przeczytajcie ale ze zrozumieniem i zastanówcie się o czym w nim jest mowa , o kościele czy o homoseksualizmie?
No więc już przeczytaliście? No to rozmawiajmy na temat. Jeśli dalej będzie toczyć się wasz dyskusja nie w temacie to rzeczywiście szkoda strzępić sobie języka z chłoptasio -babami i z babo- chłopami, których najważniejszym celem życiowym jest atakować wyznani religijne. Osobniki rodzaju ludzkiego, którzy podchodzą z miłością i uwielbieniem do tej części ciała do której normalni ludzie podchodzą ze wstrętem i służy ona do wydalania z organizmu ludzkiego wszystkich zanieczyszczeń i resztek czyli brudów Smacznego wał chłoptasie.
środa, 30 stycznia 2013, godzina 13:17:59
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
rr: przecie to nie nasza wiara! jest w naszym kraju zaledwie ok 1000 lat. Wprowadzono ją ogniem i mieczem
środa, 30 stycznia 2013, godzina 11:34:48
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
32 @ 37, 31: Zgoda, użyłem niewłaściwego sformułowania, Ty nie podpisujesz się krzyżykiem, tylko jesteś spod znaku krzyżyka. To wiele wyjaśnia: ja piszę o funduszu kościelnym, a Ty o homoseksualiźmie.Temat homo wyraźnie Cię podnieca. A mnie to w przeciwieństwie do Ciebie, ani nie rajcuje, ani nie interesuje.
środa, 30 stycznia 2013, godzina 10:49:16
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 32: Zaprzeczasz sam sobie. Bo gdybym pisał krzyżykami to byś nie był w stanie przeczytać. Oczywiście masz bardzo duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem i to jest właśnie największy twój problem. Ale geje tak mają -widzi mężczyznę, mówi piękna kobieta. Podobnie z lesbijkami widzi kobietę- mówi przystojniak mężczyzna ciacho. To co inni używają do pozbycia się zanieczyszczeń z organizmu, wy do miłości i dodatkowo chcecie wmówić wszystkim, że dewiacje to normalność. AAAAAFFFFFFFFEEEEEEEEEEEEE. !!!!!!!!!!!!
środa, 30 stycznia 2013, godzina 09:00:59
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ciemnogród do Bernarda 28: Pomyliłeś skróty RD i RE, ciebie obowiązują inne:
RT - Rydzyk Tadeusz,
RM - Radyjo Maryja
środa, 30 stycznia 2013, godzina 08:49:13
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
op: Wiary naszej i naszych przodków powinniśmy bronić szczególnie w dobie kiedy na wiarę niektórzy plują . Wyznawcami tej wiary jesteśmy my bo urodziliśmy się w tej wierze, bo rodzice wiarę nam przekazali, bo księża pracowali i pracują aby tej wiary nas nauczyć. Musimy wiedzieć, że są to osoby konsekrowane i szacunek im się należy. Wyznaję zasadę nie obgaduj i nie mów nic na księdza bo może być tak że nie zdąży do ciebie z ostatnią posługą.
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 23:11:47
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dominik: Do wszystkich popierających związki homo czy chciałbyś/chciałabyś byc wychowywanym w takiej rodzinie?? Bernard nie warto i tak ich mało w necie mogą sobie pisac :D
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 22:30:38
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
chłopakdziewczynanormalnarodzina: dobre sobie w sejmie jacyś dewianci chcą legalizowac związki homsiowe a na opoczyńskim forum temat zszedł na kościół, nie wiem skąd takie plucie na wiarę która zbudowała nasz kraj, pewnie to skutki oglądania tv i czytania różnych śmiesznych gazet. Bernard dobrze napisał nie chcesz nie płac nikt ci nie każe, najśmieszniejsze jest to że jak taki jeden z deugim wąż jadowity :D chce się ożenic , czy ochrzcic dziecko to leci do kościoła i jakoś mu wtedy kler nie przeszkadza znam takich pajaców co na okrągło ksiądz ble złodziej itp a gdy się zapytasz po co brał kościelny ślub to nie bardzo wie co odpowiedziec wielcy ateiści.
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 22:26:54
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
@ 31: Ty podpisujesz się jednym krzyżykiem, więc możesz być co najwyżej ordynansem u tego podoficera.
Rydzyk z kumplami wyprali ci mózg dość dokładnie - nawet czytać nie potrafisz. Bo jakbyś był czytaty, to doczytałbyś gdziekolwiek (źródeł jest mnóstwo), że zaborcy też konfiskowali dobra kościelne. Zapoczątkował to cesarz Austrii Józef II....itd... Książkę można by było napisać o konfiskatach
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 22:04:18
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 30: Ale w czym problem sprawdź. Co to jest fundusz kościelny? Dlaczego powstał? Skąd kościół posiadał duże majątki ziemskie? Ja nie nie robię przemyśleń, ja twierdzę stanowczo w oparciu o źródła historyczne, kościół posiadał ogromne majętności, których nie zabrali nawet zaborcy, tylko PRL i otumanieni Stalinem pseudosocjalistyczni fanatycy. W owym czasie prawdopodobnie reprezentowali taki sam poziom wiedzy jak i ty obecnie, no może trochę mniejszy, ten który umiał się podpisać pełnym imieniem i nazwiskiem zostawał oficerem, a ten który podpisywał się krzyżykami tylko podoficerem. Ty choć piszesz idiotyzmy jednak umiesz pisać, a więc jesteś o jeden szczebel większy od nich. W tamtych czasach zrobiliby cie generałem. UUUUUUUUUUUhahahahahahahahah.
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 20:48:18
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 29: A skąd kościół to wziął? Zapewne spadło im z nieba?
Nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz w swoich przemyśliwaniach
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 19:28:35
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 27: Państwo tylko oddaje to co wcześnie zgrabiło i to co robi obecnie to tylko niewielki procent. Musi oddać, nie da się inaczej, jak się wcześnie zgrabiło no to teraz trzeba zwrócić. Zrabowany majątek przez PRL był tak ogromny, ze 100 lat to za mało.Nie płaci a zwraca. Identycznie jak wszystkim innym którym PRL zabrał, w postaci domów, majątków itd.
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 17:24:03
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Bernard do Ciemnogrodu: No cóż jak się nazywasz tak też mówisz, a że nazywasz się .... no to nic dziwnego, ze opowiadasz bzdury. Przeczytaj o funduszu kościelnym ale dokładnie i przestań snuć demagogię. Kler rozlicza się z tego, ale przed tymi którzy płacą, a nie przed uzurpatorami i to od dość dawna istniej takie coś jak RD i RE, a co to za skróty to się dowiedz. Prawdopodobnie mylisz mnie z kimś, nigdy nie mieszkałem na chamówku, ale tak myśl, tym bardziej jestem anonimowy. Ciemnogród plączesz się, a my mówimy cały czas nie o kościołach tylko o homoseksualistach i problemie próby przez tych ostatnich doprowadzić do tego aby prawnie zrównać ich związki partnerskie z rodziną i aby mieli takie same prawa. Jak dotychczas to wszystkie trzy projekty poszły do kosza. A ja się z tego cieszę.
wtorek, 29 stycznia 2013, godzina 16:19:33

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
szukaj w artykułach
zobacz również
^ do góry