Dziś są imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
×

Strażacy z KP PSP w Opocznie mistrzami województwa łódzkiego w lekkoatletyce!

dodano: 2017-09-11 08:58:20

W dniu 6 września 2017 r. na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Omega” w Kleszczowie, powiat bełchatowski odbyły się XVII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach:

1. bieg na 100 m,
  2. bieg na 1000 m,
  3. sztafeta 4 x 100 m,
  4. skok w dal,
  5. pchnięcie kulą,

W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 19 komend miejskich i  powiatowych województwa łódzkiego.

12.st. str. Łukasz Kaszuba

Kierownikiem reprezentacji był st. kpt. Paweł Wiktorowicz.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Opocznie zajęła najwyższe na podium I miejsce. II miejsce zajęła reprezentacja KM PSP w Łodzi, a III - reprezentacja KP PSP w Łasku.

Na sukces opoczyńskiej reprezentacji złożyły się bardzo dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w następujących konkurencjach:

1. sztafeta 4 x 100 m           - I miejsce z czasem 46,413 s,  wystąpiła w składzie: asp. Paweł Jędrasik, asp. Marcin Filipczak, mł. ogn.  Arkadiusz Wiktorowicz i mł.asp.  Łukasz Dębowski.
  2. skok w dal                       - I miejsce,
  3. bieg na 100 m                  - I miejsce,
  4. bieg na 1000 m                - IV miejsce,
  5. pchnięcie kulą                 - X miejsce.

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli nasi zawodnicy w konkurencji skok w dal, gdzie  st. kpt. Paweł Wiktorowicz oraz st. sekc. Norbert Szczepanik z wynikiem 5,98 m zajęli III miejsce, a asp. Paweł Jędrasik z wynikiem 5,85 m zajął IV miejsce.

Również bardzo dobre  IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej w  biegu na 1000 m na 57 startujących zawodników zajął  mł.asp. Marcin Filipczak  z czasem 2 min 50 s.

W konkurencji biegu na 100 m wysokie, tuż za podium, IV miejsce zajął mł.asp. Łukasz Dębowski z czasem 12,086 sek. oraz mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz z czasem 12,264 sek.

W ceremonii wręczenia pucharów, dyplomów i medali uczestniczyli, m.in.: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, przedstawiciele powiatu bełchatowskiego oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa łódzkiego. Zawodnikom swoim dopingował Zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Opocznie bryg. Józef Pacan.

Gratulacje dla zawodników i całej drużyny za powrót po 6 latach zawodów na najwyższe podium!

Szczegółowe wyniki na stronie Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi w zakładce Sport.

Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.