Dziś są imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
×

Sejf Piotrków wygrał z KS Paradyż

dodano: 2016-09-15 11:05:54

To już wyczyn naprawdę na skalę ogólnopolską. Niezrzeszona drużyna Sejfu Piotrków Trybunalski awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Sejf pokonał na Stadionie Miejskim Concordia czwartoligowy KS Paradyż 3:1 (0:1), a wygrana Kasiarzy była zasłużona. W drugiej połowie amatorzy zdominowali boiskowe wydarzenia i jako pierwsi zameldowali się w 1/2 finału.

Pierwsza połowa na początku była wyrównana, a częściej pod bramką rywala przebywali zawodnicy Sejfu Piotrków. Po raz pierwszy w składzie Kasiarzy zaprezentowali się: Robert Górski (strzelec pierwszej bramki dla GKS Bełchatów w najwyższej klasie rozgrywkowej) oraz Robert Hyży(niegdyś Tur Turek czy Pelikan Łowicz). Do szatni z jednobramkowym prowadzeniem schodził jednak KS Paradyż. W 43. minucie Jakuba Skrzypca z rzutu karnego pokonał Mateusz Śliwka.

To co działo się w drugiej połowie trudno inaczej określić niż sensacja ogromnego kalibru. Piłkarscy weterani zdominowali grę, a Artur Lamch,Rafał Niżnik czy wspomniani już wcześniej Górski i Hyży wyglądali na tle regularnie trenujących rywali jak francuski pociąg TGV przy podmiejskim składzie relacji Piotrków – Baby. Wyrównującego gola strzelił Zbigniew Suski, a dwa decydujące ciosy zadał Paradyżowi Jarosław Soszyński.

– Na miejscu właścicieli Paradyża rozwiązałbym po dzisiejszym meczu tą drużynę – skomentował to co się wydarzyło na boisku w Piotrkowie jeden z kibiców.

Klub Sejf Piotrków Trybunalski – KS Paradyż 3:1 (0:1)
(Zbigniew Suski 65, Jarosław Soszyński 77, 83 – Mateusz Śliwka 43-karny)