nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Zdaniem posła: działki sprzedane, inwestycji brak - druzgocąca kontrola NIK

dodano: 2014-07-01 08:51:00

Burmistrz bezprawnie sprzedał 46 hektarów gruntów inwestycyjnych z których wywłaszczeni zostali mieszkańcy, inwestycji brak!

 

Są wyniki kontroli NIK w zakresie prawidłowości działań podejmowanych przez organy gminy Opoczno w zakresie sprzedaży wybranych nieruchomości gminnych położonych przy ulicy Przemysłowej w Opocznie,sprzedanych w latach 1998-2013.

 

W listopadzie 2013 r wpłynęła do NIK skarga dotycząca sprzedaży wybranych nieruchomości gruntowych w rejonie ul. Przemysłowej w Opocznie. była ona efektem licznych skarg i próśb o interwencję, jakie składali do mojego biura poselskiego mieszkańcy Opoczna wywłaszczeni z gruntów przy ul Przemysłowej.

 

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła działalność Urzędu Miasta Opoczno w zbadanym zakresie. W ocenie NIK doszło do rażącego naruszenia prawa w zakresie ochrony własności. Za naganną uznał także NIK brak działań ze strony Gminy Opoczno w celu doprowadzenia do odzyskania własności działek. Zdaniem NIK sytuacja ta może być źródłem niezadowolenia stron, podważając zaufanie do władzy publicznej.

 

NIK ustalił że spośród 11 działek o łącznej powierzchni 46,68 ha sprzedanych przez gminę w latach 2000-2006, 10 działek poddanych było obrotowi wtórnemu (w latach 2010 -2013 działki te zostały odsprzedane kolejnym podmiotom).

 

W zakresie sprzedaży gruntów przy ulicy Przemysłowe NIK stwierdził następujące nieprawidłowości:

1. Użycie wywłaszczonych działek na inny cel niż określony w decyzjach wywłaszczeniowych oraz niewystąpienie do byłych właścicieli lub ich spadkobierców z zawiadomieniami o zamiarze użycia tych działek na inny cel ,nie informując jednocześnie o możliwości zwrotu tych działek

2. Niepodjęcie przez gminę Opoczno działań, w celu doprowadzenia do sytuacji, że użyte działki na inny cel niż w decyzjach wywłaszczeniowych, ponownie znajdą się we władaniu Gminy Opoczno

3. Nienależyta dbałość o nieruchomości będące własnością Gminy Opoczno.

 

Sprzedaż gruntów przy ulicy Przemysłowej była jedną z najbardziej szkodliwych dla Opoczna decyzji. Gdzie są inwestorzy którzy mieli inwestować na terenach z których bezprawnie zostali wywłaszczeni mieszkańcy? 

 

Obecna masowa emigracja i alarmujący poziom bezrobocia w powiecie opoczyńskim są bezpośrednim pokłosiem tej decyzji. Wszystkie osoby,które zostały bezprawnie wywłaszczone zapraszam do mojego biura poselskiego gdzie wraz z moimi pracownikami postaramy się udzielić informacji oraz pomocy

 


Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
-4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @67
s: Znów manipulacja:burmistrz święty ma tylko złych doradców.To kłamstwo BO TO BURMISTRZ JEST ODPOWIEDZIALNY ZA WSZELKIE DECYZJE ,KTÓRE PODPISUJE.W tym sprzedaż gruntów.
poniedziałek, 21 lipca 2014, godzina 20:44:28
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @62
panie tubylec: ja też uważam, ze w pewnych miejscach zasiadają miernoty. jak nie koneksje rodzinne, to partyjne. Wystarczy zobaczyć ilu radnych ma w tych instytucjach swoich "pociotków". To oni podejmują pewne decyzje, burmistrz tylko podpisuje...ZUS w szkole nr 1 -zaległości na milion zł z okładem,itp...w ciągu 10 lat takie małe Sławno przyciągnęło więcej inwestorów niż iasto Opoczno, w opocznie za to ileś mijsc pracy ubyło, np. Optex
poniedziałek, 21 lipca 2014, godzina 05:55:45
-8 (22) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @64
WILKU: w gruncie rzeczy bardzo dobry tylko tyle ,ze spowodował bezrobocie,sprzedał bezprawnei grunty inwestycyjne, gmina Opoczno jest zadłużona,wyemitował obligacje ,które zadłużyły gminę na 20 kolejnych lat ale tak to dobry chłop,pracuje ponadto całkiem społecznie
środa, 9 lipca 2014, godzina 22:08:35
-1 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @63
muchozol: dlaczego burmistrz ma jedną z najwyższych pensji w samorządzie całego kraju,taką z górnej granicy ograniczenia ustawowego?
środa, 9 lipca 2014, godzina 08:25:52
+5 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do roman: podobnych bzdur w zyciu nie słyszałam, to od czego twoim zdaniem jest burmistrz?? Prawda tylko jest ze nasz burmistrz to w gruncie rzeczy dobry człowiek tylko otoczył się idiotami i tu należy przeciedziałac w nadchodzących wyborach i blokowac Klimków i jemu podobnych
środa, 9 lipca 2014, godzina 07:19:17
+11 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
roman: Burmistrz tego miasta nie jest najgorszy. Tylko nieudacznicy i idioci mogą mu coś zarzucić. Burmistrz nie jest od "dawania" pracy ani rozwiązywania problemów życiowych ludności. Każdy sobie rzepkę skrobie, nikt nikomu na tacy niczego nie poda,a na pewno nie jest od tego burmistrz - czego wymagają od niego wypowiadający się tutaj KRYTYCY.
wtorek, 8 lipca 2014, godzina 22:43:22
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @54
tubylec: Panie zdezorientowany!! Widać, że nie bardzo orientuje się pan w sytuacji pisząc o obsadzaniu stanowisk pociotkami zmiennika obecnego hospodara:-) tak jak teraz jest poobsadzane i literalnie we wszystkich instytucjach, firmach gdzie maczają swe brudne paluchy obecni włodarze sami lub poprzez swoich serwilistów, tak nie będzie już nigdy. Lokalna mafia (czytaj PSL z koalicjantami) opanowała nasze miasto i jak powiedział tow. Wiesław "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy" hołdują tej zasadzie w imię "demokracji" rozumianej po ichniejszemu i za dwie dychy co 4 latka znów "demokratycznie" reprezentują lokalną społeczność. Dobrą mieli nauczycielkę - komunę. Z tego mieli pewnie piątkę:-) Odwiedza pan czasem jakieś instytucje czy firmy podległe obecnemu gospodarzowi miasta? Jest pan tak ślepy czy tylko udaje? Jakie tam siedzą miernoty a to tylko ze względu przynależności partyjnej lub koneksji rodzinnych. Jest pan zabawny pisząc o dziadostwie i korycie i wątek religijny też jest niczego sobie:-) - człowieku, że Cię tak nazwę - jesteś inteligentny inaczej?
wtorek, 8 lipca 2014, godzina 20:08:58
-2 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
iga: mamy dość tego burmistrza,odwołajmy go
wtorek, 8 lipca 2014, godzina 12:44:31
+1 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @54
tubylec: Panie zdezorientowany - otóż wiara cuda czyni. Mamy dalej trwać w tej złodziejskiej "matni" obecnej koalicji w naszym kochanym mieście, bo idąc tokiem pańskiego rozumowania i tak nic nie zmienimy więc nich nas okradają dalej. Jak widzę jest pan człowiekiem małej wiary. Szanowny panie "Gdzie nie ma kary, tam nie ma miary". Pozdrawiam
poniedziałek, 7 lipca 2014, godzina 19:14:02
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @56
zorientowany: Ludzie wyjeżdżają i wyjeżdżać będą. Nie tylko stąd wyjeżdżają, ale z całej Polski emigracja postępuje w coraz większej skali. NIK Nik-em i nie kwestionuję tutaj, że to instytucja "niepoważna", ale wyniki kontroli są skrupulatnie wykorzystywane do pewnych doraźnych celów politycznych. Wykazała ona dosyć wyraźne nieprawidłowości spowodowane niekompetencją urzędniczą i temu faktowi wcale nie przeczę.
PS. Równiez nie jestem członkiem zadnej partii ani ugrupowania.
poniedziałek, 7 lipca 2014, godzina 11:16:15
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @56
do 56: Czytaj ze zrozumieniem, to może zorientujesz się o czym napisał zorientowany.
poniedziałek, 7 lipca 2014, godzina 08:40:57
+3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
@: Ogromna bieda,bezrobocie hula, emigracja praktycznie większej części młodego pokolenia A NA FORUM banda broniąca Telusa. Czego bronicie? Ludzkiej krzywdy za którą stoi? Za srebrników garść go tak bronicie. Czekam Polski prawej i sprawiedliwej a WY sługusy lokalnej mafii NIGDY NIĄ NIE BĘDZIECIE. Nawet jeśli kupicie wszystkie głosy za flaszkę wódki. Spójrz w oczy matce ,która oszczędza na chlebie dla dziecka bo nie ma pracy.
poniedziałek, 7 lipca 2014, godzina 07:57:53
-3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @54
PANIE ZORIENTOWANY: A teraz jest dobrobyt-ludzie wyjeżdżaja z miasta bo im z tego dobrobytu się w głowach poprzewracało. Skoro była kontrola NIK-u -to i jej pokłosiem będą zapewne jakieś aspekty finansowe. Piszesz o chłopach, a na co może liczyc dziś zwykły obywatel, czy obywatelka taka jak jak-do PSL-u nie należałam i już na pewno się nie zapiszę przed śmiercią. Uważam też ,ze czegoś w co NIK jest zaangażowany nie można nazwac pseudo-aferą-to jest poważna instytucja państwowa-nadrzędna do wielu innych-prawda?
niedziela, 6 lipca 2014, godzina 20:39:58
Komentarz odrzucony. Powód: Komentarz poddany moderacji
sobota, 5 lipca 2014, godzina 22:05:20
+12 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
zorientowany: Naiwna jest wiara, że jak zmieni się burmistrz radykalnie coś ulegnie poprawie. Może co najwyżej na gorsze, gdyż ewentualny zmiennik wszystkie mozliwe stanowiska poobsadza pociotkami i aktywem partyjnym, który nie ma o niczym pojęcia i doprowadzi miasto do dziadostwa.
Obecna pseudo afera napędzana jest przez niespełnionego kandydata na burmistrza Roberta T., który posunie się do wszystkiego, żeby tylko dopchać się do przysłowiowego koryta. Znalazł garstkę nieszczęśników i w bezceremonialny sposób wykorzystując ich próbując ugrać punkty przed wyborami.
Wieść gminna niesie, że naobiecywał tym biednym ludziom wysokich odszkodowań od miasta, w sytuacji, gdy zrzuci ze stołka obecnego burmistrza i sam na nim zasiądzie.
Oczywiście po wyborach jak przestaną być potrzebni zostaną zbyci albo w przypływie wielkiego "miłosierdzia" rzuci im jakieś ochłapy na odczepnego.
sobota, 5 lipca 2014, godzina 14:48:16
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @52
Popieram: w całej rozciągłości
sobota, 5 lipca 2014, godzina 10:07:20
-6 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
czytam i oczom nie wierzę: Ogromna bieda,bezrobocie hula, emigracja praktycznie większej części młodego pokolenia A NA FORUM banda broniąca burmistrza.Czego bronicie?Ludzkiej krzywdy za którą stoi?Za srebrników garść go tak bronicie.Czekam Polski prawej i sprawiedliwej a WY sługusy lokalnej mafii NIGDY NIĄ NIE BĘDZIECIE.Nawet jeśli kupicie wszystkie głosy za flaszkę wódki. Spójrz w oczy matce ,która oszczędza na chlebie dla dziecka bo nie ma pracy.
piątek, 4 lipca 2014, godzina 23:53:59
+4 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do ds, sa, s, sd, sad itp.: Nie spamuj swoich głupot na portalu. Pisz pod jednym nickiem spójnie i logicznie, a nie dodajesz mnóstwo nic nie wnoszących komentarzy. Myslisz pewnie, że nikt tego nie zauważył wielonickowy artysto?
piątek, 4 lipca 2014, godzina 21:17:02
-2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś