nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

W trosce o człowieka i dobro wspólne

dodano: 2013-12-02 10:04:00

30 listopada w Sejmie RP odbyła się konferencja: "W trosce o człowieka i dobro wspólne"



 

 

Konferencja zorganizowana została przez Akcję Katolicką z przewodniczącą Haliną Szydełko oraz Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, którego przewodniczącym jest poseł Robert Telus. Gośćmi konferencji byli m.in.:abp Celestino Mgliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Józef Kupny – metropolita wrocławski, bp. Markek Solarczyk – Krajowy Asystent AK.

 

Współorganizator wydarzenia poseł Robert Telus tak podsumował konferencję:

 

Chcemy aby wartości chrześcijańskie były obecne w życiu politycznym oraz społecznym. Konferencja ta wpisała się w ich propagowanie.W ostatnim czasie w Polsce i Europie mieliśmy do czynienia z szeregiem działań antychrześcijańskich, działania te miały miejsce w sferze publicznej tak więc wymagają publicznej zdecydowanej odpowiedzi. W katolickim kraju jakim bez wątpienia jest Polska nie ma miejsca na wydarzenia takie jak niedawny projekt w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy medialne ataki na reprezentantów Kościoła.

 

My posłowie zrzeszeni w zespole kierujemy się w swoim życiu wartościami chrześcijańskimi. Wchodząc do sejmu nie możemy chować tych wartości głęboko do kieszeni lecz stanowiąc prawo opieramy się na tych wartościach.

 

Uczestnicy konferencji na jej zakończenie przedstawili następujące stanowisko:

 

,, Zebrani w budynku Sejmu RP na konferencji „ W trosce o człowieka i dobro wspólne” członkowie Akcji Katolickiej oraz Parlamentarzyści skupieni w Zespole Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich uznajemy, iż godność człowieka jest szczególną wartością.

 

Działając w trosce o człowieka, domagamy się, by był właściwie traktowany we wszystkich obszarach życia społecznego, politycznego, gospodarczego i kulturalnego. Niepodważalne prawa człowieka pochodzące od Stwórcy wymagają poszanowania i ochrony przez każdą władzę publiczną. Szczególną troską należy otoczyć małżeństwo i rodzinę, której wartość jest dzisiaj szczególnie podważana.

 

Uznajemy, że każde ludzkie życie należy chronić od poczęci do naturalnej śmierci oraz zapewnić niepodważalne prawo rodziców do wychowania swoich dzieci. Należy pomagać rodzinom w trudnej sytuacji materialnej a zwłaszcza rodzinom dotkniętym tak dziś powszechnym bezrobociem.

 

Roztropną troskę o dobro wspólne pragniemy realizować poprzez nasze większe zaangażowanie społeczne i polityczne, troszcząc się o obecnie żyjących, o ich godny byt, godną pracę i zapłatę, ale także z myślą o przyszłych pokoleniach.

 

Pragniemy, by nasza troska o dobro wspólne prawdziwie służyła rozwojowi naszej Ojczyzny.''

 

 


Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
-7 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
Igor: A ja ani tobie ani innym nie każe go lubić. To jest polityka. Jedni go lubią inni nie. Ja nie lubię Ostrowskiego i całej lewicy łącznie z Millerem, ale nie sprowadzam każdej dyskusji do nielubienia spuścizny po komuchach. W mojej ocenie działa zgodnie z moim planem i będę głosował na niego w każdych kolejnych wyborach.Ty głosuj na kogo chcesz.
wtorek, 24 grudnia 2013, godzina 17:52:52
-9 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do poprzednika: ja tez tam byłen i uważam, ze pan poseł zachowywał się nienagannie,
poniedziałek, 23 grudnia 2013, godzina 09:39:37
+6 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do Igora: Dyskutujesz na poziomie dziecka z podstawowej szkoły. Z tego nic nie wynika.
Buntujesz się jak ktoś nie lubi p.Telusa. Powiedz i wytłumacz dlaczego powinniśmy lubić tego pana.Przekonaj nas że się mylimy. Dziś byłem na spotkaniu opłatkowym przed Domem Kultury.Pan Telu łamał się opłatkiem i składał życzenia tylko tym osobom na których mu zależy.Resztę szarmancko omijał.Może było ciemno i nie widział drugiego człowieka. Może ten człowiek był biedny i był nie jego elektoratem. Trzeba przyznać jak na Opoczno przyszła garstka ludzi- uważam to za znak dla Pana posła .Coraz mniej popierających?
niedziela, 22 grudnia 2013, godzina 21:32:49
-5 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Bekas: Zapoznajcie się z tym. Tak żyją ludzie bez wartości. Wszyscy którzy krzyczą na chrześcijaństwo i chcą wprowadzić to;http://www.youtube.com/watc h?v=78p7FUFLPOE
niedziela, 22 grudnia 2013, godzina 15:34:00
-8 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @28
Igor: Jest takie powiedzenie; " Agata noga zamiata" - co oznacza,że nie robi niczego jak należny tylko na odwrót. Twoja wypowiedź jest również wywrotowa. Nie lubisz go osobiście, być może już drugi raz ubiegł cię lub twego bliskiego w wyścigu o fotel posła. No ale jest i jeśli chodzi o działania parlamentarne to działa zgodnie z moim kierunkiem. Dlatego będę go bronił przed szczekaczkami lewaków, którzy chcieliby wprowadzić powtórnie zamordyzm PZPR- owski.
niedziela, 22 grudnia 2013, godzina 08:15:37
+12 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Agata: Niech ten pan lepiej schowa sobie tą "troskę" do kieszeni i zajmie się występami w cyrku na przykład. Z doświadczenia i obserwacji działań tego pana można wywnioskować, że ta "troska" o ludzi do których jest skierowana może im przynieść więcej biedy niż mieli do tej pory.
Nie na darmo powtarza się, że "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane". Działania pana Telusa idealnie wpisują się w sens tego powiedzenia.
piątek, 20 grudnia 2013, godzina 08:56:27
-4 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
Igor: Bo temat jest religijny. Ten ruch mówi o życiu w wartościach chrześcijańskich, a niektórzy z was robią już kampanie wyborczą na burmistrza, odbiegając od tematu. Jedni chcą żyć w tych wartościach inni nie. Niektórzy woleli żyć bez żadnych wartości jak,Ian Watkins, lider znanej na całym świecie rockowej grupy, który chciał zgwałcić 11 miesięczną dziewczynkę, a jego fanki pośredniczyły w tym procederze. Dla tych ludzi nie ma żadnych norm ani zasad W jego przypadku zaczęło się jak zwykle od gejostwa a skończyło się na pedofilii.
piątek, 6 grudnia 2013, godzina 13:16:53
-6 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @22
Igor: Prawda nie dym ale w oczy piecze. Jeśli ktoś ma inne zdani niż ty i popiera się faktami, co nie jest zgodne z twoją demagogią, to najlepiej go usunąć, a może zabić.
piątek, 6 grudnia 2013, godzina 13:00:10
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
taaaaak...: Najważniejsze w Opocznie są prydupasy-oni wieszają plakaty i zdzierają plakaty konkurencji. Oni tez robia wodę z mózgu babciom i dzidkom co jeszcze na wsiach zostali ( bo młodzi przeważnie wyjechali za chlebem z tej naszej PSL-owej krainy szczęsliwosci
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 22:58:09
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
młody: co wy z tą religią? Zastanówcie się jak tu godnie żyć a nie ciągle te same gadki. Opoczno umiera !!!
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 21:34:41
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kkkk: Wieruszewski wystartuje. Nie ma innej opcji. Już 2 razy słyszałem że miał nie startować. Teraz nie będzie inaczej.
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 21:24:31
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ad vocem: co za herezje ten jakiś tam Igor wygłasza ! dlaczego Redakcja na to pozwala, przecież z tej bazgraniny nic nie wynika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 18:46:51
-7 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @20
Igor: To nie jest tak,że 1,1 mld nie przynależny do żadnych religii. Oni należą do różnych sekt, których żadne państwo jak dotychczas nie zarejestrowało jako religii. jak wcześniej mówiłem w tej materii nie ma pustki. Jedna zastępuję drugą. tak było tak jest i tak będzie. Nie chodzi tu o wiarę w Boga, chodzi o filozofię człowieka. jego potrzeba istnienia czegoś ponad ludzka możliwość. na świecie nie ma ateistów to znaczy tych którzy w nic nie wierzą. Tak tylko mówią. Nie mam czasu bo podał bym ci przykłady opoczyńskich ateistów w szczególny sposób NAWRÓCONYCH.
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 15:43:15
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
xx: Na świecie jest 16% ludzi - 1,1 mld bez przynależności religijnej, chrześcijan podajesz 1,8 mld.Chyba niedługo się wyrówna...
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 11:19:07
-6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
Igor: Chyba nie bardzo świat chce się budzić z religii. Na koniec 2011 roku na świecie chrześcijan 1,8 miliarda, muzułmanów 1,2 miliarda, judaizmu 12 milionów i pozostałe daleko w dół.
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 07:38:05
-6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
Igor: Chrześcijaństwo zastąpi islam, którego ty Belzebub jesteś ambasadorem. Bo w dziedzinie religii nie ma pustki, ani dziury, po wyparciu jednej powstaje druga. Taka jest psychika ludzka i czy to sie tobie podoba czy nie tak jest.
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 07:34:00
-6 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
Igor: A teraz to za co masz załatwiane sprawy. Bo uczciwy człowiek w opoczyńskim urzędzie nie załatwi nic, chyba że przez radnego lub radną. Zdrowaśka nic nie kosztuje, protekcja i owszem i to nie mało. Zatem co lepsze.??????
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 07:30:38
-5 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
Igor: Właśnie tego chciałby islam i ty jego szczekaczka, niestety dla ciebie tak się nie stanie. Z tej to prostej przyczyny będziesz wyła w podziemiach świata.
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 07:28:25
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do kkk: slychac, że Wieruszewski nie chce kandydować, i moim zdaniem słusznie, ale jego przydupasy boja się okrutnie utraty ciepłych posadek więc zrobią wszystko, żeby było jak do tej pory
czwartek, 5 grudnia 2013, godzina 06:59:49
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kkkk: Koalicja wystawi Wieruszewskiego. OWS - Ksytę, PiS- Telus. Reszta się nie liczy. Czarny koń? Nie wiem, ktoś za Telusa albo Ksytę. Kto? Drugi Wieruszewski? Wątpię. Oprócz Telusa chyba nie ma tam nikogo kto przebije 4000 głosów.
środa, 4 grudnia 2013, godzina 23:00:57

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
szukaj w artykułach
zobacz również
 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

^ do góry