nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji

dodano: 2011-07-17 10:30:27

W dniu 1 lipca br. posłowie głosowali nad projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. W tym dniu na sali obrad odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochrony płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, pod którym podpisało się ponad 500 tysięcy Polaków. W głosowaniu udział wzięło 416 posłów. Większość głosujących opowiedziała się za życiem od jego początku i jest to bardzo optymistyczne.

 

Projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji - Klub PiS poparł w całości. Niestety zapisy ustawy całkowicie zakazujące aborcji zostały odesłane do dalszych prac  w komisji, czyli na czas nie określony w ramach prawa. Tak właśnie traktowana jest aktywność społeczna Polaków. Przygładzić bo tak wypada i odstawić na bok, aby nie drażnić. W Sejmie szykuje się również kolejna niespodzianka. Marszałek  Grzegorz Schetyna chce, by na najbliższej sesji posłowie zajęli się projektem legalizującym zawiązki partnerskie.
 
 
Ekonomiczna ściema - Donald Tusk w wyborach parlamentarnych w 2007 roku, miał dać Polsce szansę wejścia na ścieżkę dobrobytu, kraju miłującego obywatela, szanującego jego potrzeby i przekonania. Miała to być zielona wyspa cudu ekonomicznego. Jednak tak się niestało. Obecnie rząd zrzuca przyczyny drożyzny na ostatni kryzys jaki ma miejsce w  Europie i na świecie. Konsekwencja nic nie robienia oraz podpieranie się marketingowymi zabiegami nic dobrego na przyszłość nie wróży. Magiczna data 2012 powoli traci swój czar, choć pewnie prawdziwym kibicom nie popsuje to w znacznym stopniu świętowania piłkarskiego wydarzenia jakim będzie EURO.
 
Polacy zmagają się z codziennością i wysokimi cenami paliw, żywności, opłatami za przedszkola, bezrobociem i brakiem pomysłu na walkę z nim, a  także wysokimi kosztami pracy, rosnącymi podatkami, odczuwają rosnącą zapaść ekonomiczną i brak perspektyw wyjścia z impasu. Kolejnym problemem jest upadek systemu emerytalnego i opieki zdrowotnej oraz istniejący fatalny stan demograficzny, który spowodowany jest  niska liczba urodzeń i starzeniem się społeczeństwa. Sytuacja taka nie zachęca Polaków pracujących za granicą do powrotu do kraju.
 
Polityka prorodzinna - obecnie są to puste słowa i chwyty wyborcze. Jeśli zostanie zaniedbana polityka prorodzinna, to w przyszłości czeka nas całkowita zapaść gospodarcza, gdyż zabraknie rąk do pracy. Polityka prorodzinna nie jest obecnie w żadnym wymiarze korzystna dla rodziców wychowujących dzieci, gdyż na polską rodzinę nakładane są liczne obciążenia i to nie tylko w postaci podatków. Minister Fedak szczyci się ustawą  żłobkową, która ma tak wiele wad, że za rok lub dwa pojawi się kolejny problem. Polityka prorodzinna powinna być skierowana również do nieco starszych dzieci i studentów. Powszechna i bezpłatna edukacja z każdym rokiem kosztuje coraz więcej. Efekt taniego państwa i zielonej wyspy przeminął z wiatrem. Niestety wieści te nie napawają optymizmem. Ale pocieszmy się, bo przecież przewodniczymy Radzie Unii Europejskiej przy okazji której jest organizowanych np. mnóstwo imprez kulturalnych, z których nie ma chleba, a Polska wyda na to grube miliony złotych i to jest prawdziwy cud.
 
Biuro Poselskie Roberta Telusa
 

Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
antytusk: a co dla naszego regionu i w ogóle dla kraju zrobiła Platforma Oszustów ??
piątek, 2 grudnia 2011, godzina 10:56:31
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ja: w kółka dwa wiarygodne źródła, jak nie tvn to gw obiektywizm pełny
piątek, 2 grudnia 2011, godzina 10:53:10
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
wfcx: Panie Telus niech się pan zastanowi co robi. Chyba podlega pan lobbingowi pewnego podziemia skoro chce pan uchwalić takie przepisy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...orcji.html
piątek, 2 grudnia 2011, godzina 06:35:03
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Macman78 : Z tego co widzę to jedna i ta sama osoba tutaj bredzi pod różnymi nickami. Załóż konto żałosny tchórzu.
sobota, 12 listopada 2011, godzina 23:56:48
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
m.k.: Ten człowiek powinien się wstydzić takich inicjatyw... Posłem został przez przypadek i im dłużej pozostaje na stanowisku tym większą ciemnotę propaguje...
Ale jak się ma poparcie sukienkowych to później trzeba tańczyć tak jak zagrają...
sobota, 12 listopada 2011, godzina 22:26:43
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Proabrocyjny: Dobrze, że nie mieszkam w Opocznie, skoro tam takie Telusy.
Niestety w całej Polsce się to rozpleniło...
poniedziałek, 24 października 2011, godzina 11:58:02
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
CIekawyyyy: Ta... katolski średniowieczny plebs niedługo nakaże ustawowo kobietom rodzić
niczym lochom zarodowym powołując się na niż demograficzny.
piątek, 21 października 2011, godzina 22:32:46
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
benedictus: Tak, to jest najważniejsza sprawa pośle telus!!
Nie obnizenie podatków, nie naprawa wadliwego prawa, tylko ustawa antyaborcyjna.
W czasach kryzysu nie zajmuje się pan gospodarką, rosnącym bezrobociem i biedą tylko psuciem ustawy będącej kompromisem między państwem nowoczesnym, a średniowiecznym państwem wyznaniowym...
Przeforsujmy takie przepisy będące ewenementem na skalę europejską i wprowadźmy się z powrotem do kurnych chat albo od razu do jaskiń.
Księża będa nam błogosławić ze swych mercedesów, a my chwycimy sie wszyscy za ręce i przy ognisku w modlitewnym skupieniu oczekiwać będziemy na mannę z nieba
oraz rozmaite cuda i znaki na niebie.

Między innymi na tym przykładzie widzimy jaki człowiek nas reprezentuje i co "dobrego" ewentualnie może nam zaproponować.
piątek, 21 października 2011, godzina 07:39:16
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
as: telus razem z ksyta twierdzili jeszcze niedawno,ze optex ma sie bardzo dobrze i wszystko jest na dobrej drodze
kalmczuszki
wtorek, 19 lipca 2011, godzina 16:54:05
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
opocznianin: moze telus zamiast wypisywac głupoty oddałby kilka swoich diet poselskich dla mieszkańców Białaczowa...ale myśle że poseł idac tokiem rozumowania swojego wodza predzej zrobi zbiórke na Białaczów wśród mieszkańców... Białaczowa i napewno przed wyborami pochwali sie jak on to wiele pomógł poszkodowanym moze nawet powie ze to on dał te 2 miliony bo koles juz nie raz pokazał ze lubi przywłaszczyć sobie czyjes sukcesy no ale jak ja za swojej kadencji bym miał zlikwiodowanie w swoim miescie pkp zusu prokuratury i optexu to też bym sobie przywłaszczył co innego:P
poniedziałek, 18 lipca 2011, godzina 23:12:37
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
portofino: Osoba opowiadająca się za aborcją NIE MA PRAWA PRZYSTĘPOWAĆ DO KOMUNII ŚWIĘTEJ i to nie ważne jakie poglądy polityczne reprezentuje. Osoba opowiadająca się za zabijaniem popełnia grzech ciężki, a przystępowanie przez nią do Komunii Świętej jest świętokradztwem. Takie jest nauczanie Kościoła
niedziela, 17 lipca 2011, godzina 20:03:39
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
antypis: w czasach gdzie grecja ma problem jakie widzimy,gdzie wlochy ,hiszpania ,irlandia czy usa sa na krawedzi przepasci finansowej a te kraje sa bogatsze od polski,tacy ludzie jak telus czy jego poplecznicy pisza takie texty i wysuwaja takie rzadania do polskiego rzadu,ktore wymagaja ogromnych pieniedzy.to zwykly populizm i zagrywka wyborcza zeby biedni zaglosowali na pisiorow.ale nawet gdyby oni wygrali nic na lepsze sie nie zmieni bo pieniedzy nie ma skad wziac a trzeba pasa zaciskac zebysmy nie skonczyli jak grecja.wiec panie telus przestan pan pisac przedwyborcze glupoty bo duza czesc opocznian wstydzi sie za pana.to pierwsza i ostatnia kadencja pana w sejmie.trzeba sie wziac do porzadnej roboty bo z tego poslowania nic nasze miasto nie skorzystalo
niedziela, 17 lipca 2011, godzina 18:23:33
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
PALIN: Prosze o zorganizowanie zbiorki pieniedzy przez caritas w TVP...Prosze o zorganizowanie koncertu gwiazd-charytatywnego transmitowanego przez ktoras z Polskich Stacji Telewizyjnych..

Prosze o dolaczenie sie Kosciola do tej akcji..Prosze aby Kosciol tez dal cos od siebie ze swojej kasy parafialnej koscielnej itp!


Prosze ludzi dobrej woli,sponsorów o pomoc dla tych ludzi w odbudowaniu im domow..Pozdrawiam
niedziela, 17 lipca 2011, godzina 14:36:12
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kuba: mam dość PISU i TELUSA w Opocznie.

jestem za aborcją.
niedziela, 17 lipca 2011, godzina 14:01:24
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
as: a ja nie łykam i nigdy nie łykne waszego toku rozumowania.mam jedno marzenie polityczne.zniknijcie na zawsze na czele z waszym smiesznym prezesuniem,ktory kompletnie nie ma pojecia o zyciu.juz wasi byli koledzy jak Kaminski,czy Kluzik -Rostowska powiedzieli o kaczynskim jakim jest czlowiekiem i dlaczego odeszli z pisu.ale wy pewnie to przeinaczycie jak zawsze
koncz sie pis i wstydu oszczedz