nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Powinno być co najmniej 2 kilometry jest 500 metrów

dodano: 2014-01-27 15:19:02

Już po raz kolejny poseł Robert Telus zorganizował spotkanie w miejscowości w której planowana jest budowa elektrowni wiatrowych.

 
Tym razem były to Psary -miejscowość w gminie Sławno w której planowana jest budowa kilku wiatraków, co najgorsze lokalizacja części wiatraków zaplanowana jest na odległość jedynie 500 metrów od najbliższych zabudowań. Sytuacja ta wzbudza żywe emocje wśród mieszkańców, co widać było także na spotkaniu.
 
Poseł Robert Telus zaprosił do prezentacji problemu poseł Annę Zalewską,która spotyka się z mieszkańcami miejscowości w całym kraju przestrzegając przed niekorzystnymi zapisami umów oraz konsekwencjami mieszkania w pobliżu wiatraków.Gościem spotkania był także poseł Marcin Witko.

- Źródła odnawialnej energii są coraz bardziej popularne – i to bardzo dobrze. Jednak brak regulacji dotyczący lokalizacji farm wiatrowych tworzy patologiczne sytuacje. Inwestorzy, niewielkim kosztem własnym, stawiają kolejne obiekty, a sprzeciw mieszkańców często ignorowany jest przez samorządy liczące przyszłe zyski,które w rzeczywistości są dużo niższe od zakładanych.

Głównym problemem są odległości, w jakich miałyby zostać postawione wiatraki w stosunku do odległości od zabudowań mieszkalnych. Podczas gdy Ministerstwo Zdrowia zaleca odległość 2-4 km,natomiast w projektach przekazanych mi przez mieszkańców Psar i Dąbrowy w gminie Sławno jest to odległość zaledwie kilkaset metrów
Ministerstwo Zdrowia wskazuje na zagrożenie zdrowia, jakie mogą wynikać z tak bliskiej lokalizacji wiatraków: syndrom turbin wiatrowych oraz chorobę wibroakustyczną.
 
Oprócz problemów zdrowotnych, obniży się także standard życia. Pamiętać należy także o spadku cen nieruchomości. Wszystkich mieszkańców,którzy zaniepokojeni są planowaną budową elektrowni wiatrowych w swojej miejscowości zapraszam do biura poselskiego po informacje oraz pomoc prawną-powiedział poseł Telus.
 
 

Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
polityka: Zalewska robi sobie kampanię kosztem gmin, brawo. Na całym świecie wiatraki stoją 200-500 m od domów, tylko u nas chce się je wyrzucić sztucznym tworem 2-3 km. Co za ciemnogród.
środa, 26 lutego 2014, godzina 08:42:28
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
kkkk: Wiatraki tak, tylko do zasilenia poszczególnych domostw. Ogólnie, energia wiatrowa nie jest w żaden sposób opłacalna. Jej produkcja jest dużo droższa niż spalanie węgla, o czym niewiele osób wie. Co do elektrowni które wykorzystują rzeki - nie będzie spektakularnych ilości mocy z tego, owszem ich budowa ma jakąś rację bytu, ale przemysłowo nie mają wielkiego znaczenia. Do tego dochodzą też prawa własnościowe - państwu nie opłaca się ich budować (bo stosunek mocy/ceny jest niski) a prywatni inwestorzy musieliby przyłączać je do sieci energetycznej (co też się nie opłaca, bo koszty są olbrzymie). Co do tego czy są tańsze źródła energii - szczerze? Jeśli chodzi o auta - owszem, już od dawna moglibyśmy myśleć o spalaniu wodoru, jednak problemem jest jego przechowanie i to że jest silnie wybuchowy. Co do innych źródeł energii, w znaczeniu motoryzacyjnym, poza en.elektryczną raczej nie ma wiele. Jeśli chodzi o energetykę - to proszę, powiedz mi, jaka jest tańsza metoda pozyskania dużej ilości energii niż spalenie węgla/energia atomowa, dostępnych w tej chwili. Paranoją jest obciążanie węgla tak wielkimi opłatami (a żeby było śmieszniej, to zgadnijcie kto spala najwięcej w Europie? Uwaga - Niemcy).
niedziela, 16 lutego 2014, godzina 15:07:43
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Janosik: To trzeba wiatraki obalić:)
niedziela, 16 lutego 2014, godzina 12:02:00
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
Igor: Wiatraki w odpowiednim miejscu tak. Kompleksy wiatrakowe, ale z dala od mieszkań. Rzeki do wykorzystania, przy okazji regulacja i zapobieganie przed powodziami. Już od dawna są inne źródła energii i to znacznie tańsze, również przy napędach aut itd. Niestety mocne lobby obecnych źródeł energetycznych są tak silne,że nie dopuszczają innych tańszych, bo ich firmy splajtowałyby. TO JEST KOLEJNA PARANOJA.
niedziela, 16 lutego 2014, godzina 10:42:35
Komentarz odrzucony. Powód: Argumenty ad personam są nie na miejscu
piątek, 14 lutego 2014, godzina 15:23:34
Komentarz odrzucony. Powód: Wpis nie na temat
piątek, 14 lutego 2014, godzina 13:45:16
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kkkk: Generalnie wiatraki są i zawsze były do bani. Ale - na plany budowy elektrowni spalającej węgiel też dużo ludzi reaguje oburzeniem, bo przecież CO2, hurr durr. No a atomówka - Czarnobyl przecież. A elektroniki przybywa, aut elektrycznych będzie coraz więcej, skądś tą energię trzeba brać. Więc co? Energetyka obywatelska? Nie, bo jej się nie da obłożyć podatkami dostatecznie, poza tym nie zaspokoi wszystkich wymagań. Ja jestem za węglem, trzeba tylko unie przekonać. Węgiel jest i będzie dłuuugo dla Nas najtańszym źródłem energii. Oczywiście, nie twierdzę, że atomówki są złe - są bardzo dobre. Francuzi dobrze na tym zarobią :) No i można je postawić bliżej morza, dzięki czemu mamy pewną równowagę (chodzi o jakość energii). Jeśli nic nie zrobimy, to będziemy mieli blackouty i inne, wcześniej niespotykane atrakcje, typu czasowe wyłączenia energii u odbiorców komunalnych...
Wrócę jeszcze chwilę do wiatraków - fajnie, dopłaty są duże, bo unia chce być zielona, ale są fatalnie niewydajne energetycznie. Więc ich budowa gdziekolwiek mija się trochę z celem (no chyba że dla jednego gospodarstwa, niewielki wiatrak, na własną rękę. Ale jak mówiłem - nie przejdzie, bo dobiją urzędasy kosztami)
piątek, 14 lutego 2014, godzina 01:29:12
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
oj tam: wykształcenie nie idzie w parze z wiedzą niestety. Ostatnio w aptece chciałam kupić witaminę C, zależało mi na tym żeby to był kwas l-askorbinowy, pani mgr farmacji podała mi tabletki z kwasem askorbowym twierdząc, że to jest to samo bo przecież i to i to jest witaminą C...sytuacja powtórzyła się w kilku aptekach...ja nie jestem mgr farmacji ale wiem jaka jest różnica między tymi dwoma substancjami...Mogę powiedzieć tylko tyle, że każdy ma swój rozum, nie trzeba szukać daleko mamy w gminie Sławno dwa wiatraki, proponuję odwiedzić ludzi mieszkających najbliżej turbin i posłuchać jak im się żyje z hałasem, migotaniem cieni itd..itp..Może nie są ekspertami z AGH podejrzewam że gdyby jakiś ekspert powiedział im, że wiatraki są super dostałby miotłą po głowie :)
czwartek, 13 lutego 2014, godzina 20:58:51
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 6.: wolność słowa i wyznania . odnoś się do artykułu a nie do wypowiedzi innych.
czwartek, 6 lutego 2014, godzina 19:26:18
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ad vocem: internet nie pozwolil mi powiedzieć- powiem raz jeszcze rozumiem obawy wszystkich którym hałas rujnuje zycie- wiem coś o tym w naszym Opocznie tez tak jest
wtorek, 4 lutego 2014, godzina 18:58:02
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ad vocem: bardzo serdecznie współczuje tym ludziom, którym wiatraki zatruwają żi niewazne kto o to zabiega, ważne jest zeby im pomócycie,
wtorek, 4 lutego 2014, godzina 16:27:00
-9 (11) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
Igor: Przecież tu nie chodzi o akademicką wiedzę, ale o to co się wiąże z postawieniem wiatraków w nieodpowiednim miejscu. bardzo łatwo można to sprawdzić odwiedzając te miejsca gdzie one są. A przebywanie w ich zasięgu naprawdę nie należny do przyjemności. I o to chodzi aby ostrzec mieszkańców poszczególnych terenów przed skutkami, to jest spadkiem wartości działek, choroby nerwicowe. ciekawe czy jeden z drugim bylibyście tacy chętni do współpracy , gdyby wam za ściano sąsiad zrobiła warsztat ślusarski i przez 24h/dob. słychać byłoby zgrzyty, wibracje itd.
wtorek, 4 lutego 2014, godzina 10:14:30
+8 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
AGH: spotkania z mieszkancami nie nauczą merytorycznej wiedzy eksperckiej. To tak jakby wejść do szpitala i od samego kontaktu z pacjentami uczyć się zawodu lekarza. Ta poślina nie ma żadnych podstaw do przekazywania tym ludziom wiedzy na temat wiatraków. Totalna obłuda z jej strony. Czemu poseł telus nie zaprosił naukowców z AGH lub Politechniki Warszawskiej, którzy przedstawili by swoje argumenty? Bo nikt jak polityk nie zrobi ludziom z mózgu papke
poniedziałek, 3 lutego 2014, godzina 22:21:05
+8 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Bart: Syndrom głupoty i chorobę psychiczną to już mają wszyscy wyborcy Telusa więc żadna turbina i wiatrak nie pogorszy już bardziej ich zdrowia :D
poniedziałek, 3 lutego 2014, godzina 10:51:57
-6 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @2
d: kilkaset spotkań z mieszkańcami i firmami inwestującymi,prace legislacyjne dotyczące uregulowania kwestii energetyki wiatrowej
wtorek, 28 stycznia 2014, godzina 19:07:37
+8 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Adam: Pani Zalewska jest jest magistrem filologii polskie, menadżerem oświaty. A jakie ma przygotowanie do dyskusji o wiatrakach??
wtorek, 28 stycznia 2014, godzina 10:50:11
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
de: wszyscy chcą dorobić się na ziemi za którą ojcowie krew przelewali a teraz oszuści śmieszne wiatraki chcą stawiać