nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Gender w Radzie Miejskiej

dodano: 2014-09-02 20:04:49

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kraśnicy po emocjonującej dyskusji głosami 11 radnych (przy 2 przeciw i 1 wstrzymującym się) przyjęte zostało stanowisko wyrażające sprzeciw wobec propozycji wdrażania programów ideologii gender do systemu edukacyjnego i wychowawczego.

 

W stanowisku możemy przeczytać:

,, Rada Miejska w Opocznie w pełni popiera stanowiska rad w innych miejscowościach w Polsce a sprzeciwiające się wdrażaniu ideologii gender do naszego życia społecznego. Jednocześnie wspieramy głos Episkopatu Polski, który w Liście pasterskim na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku (27 grudnia 2013 r.) przypomina podstawowe prawdy o małżeństwie i przestrzega przed skutkami odrzucenia tych praw, prowadzącymi do rozkładu rodzin i do klęski człowieka. Zaprzeczeniem tych prawd jest właśnie ideologia gender. M. in. w Liście Episkopatu Polski czytamy:


„Genderyzm promuje zasady całkowicie sprzeczne z rzeczywistością i integralnym pojmowaniem natury człowieka. (…)
Niebezpieczeństwo ideologii gender wynika w gruncie rzeczy z jej głęboko destrukcyjnego charakteru zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego. Człowiek o niepewnej tożsamości płciowej nie jest w stanie odkryć i wypełnić zadań stojących przed nim zarówno w życiu małżeńsko-rodzinnym, jak i społeczno-zawodowym. Próba zrównania różnego typu związków jest de facto poważnym osłabieniem małżeństwa jako wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz rodziny, na małżeństwie zbudowanej. (…)
Kościół jednoznacznie opowiada się przeciw dyskryminacji ze względu na płeć, ale równocześnie dostrzega niebezpieczeństwo niwelowania wartości płci. To nie fakt istnienia dwóch płci jest źródłem dyskryminacji, ale brak duchowego odniesienia, ludzki egoizm i pycha, które trzeba stale przezwyciężać. Kościół w żaden sposób nie zgadza się na poniżanie osób o skłonnościach homoseksualnych, ale równocześnie z naciskiem podkreśla, że aktywność homoseksualna jest głęboko nieuporządkowana oraz że nie można społecznie zrównywać małżeństwa będącego wspólnotą mężczyzny i kobiety ze związkiem homoseksualnym. „

Ideologię gender uważamy za bardzo szkodliwą, niebezpieczną i niepożądaną. Godzi ona w podstawy rodziny i wychowania młodego pokolenia. Dowolność na poziomie społecznym w wyborze płci, bez oparcia o naturalne uwarunkowania biologiczne i genetyczne, zaprzecza nauce, logice i godności człowieka.

Zaprzeczenie tego, co w człowieku naturalne (poprzez dowolność wyboru – ideologicznego, kulturowego itp.) prowadzi do zniewolenia człowieka oraz ideowego i faktycznego totalitaryzmu.

Propagowaniu ideologii gender niejednokrotnie towarzyszy agresja, przemoc i ideologiczna walka. Przy jej rozpowszechnieniu szczególnie widoczne są agresywne ataki na wartości chrześcijańskie i chrześcijan. Niezwykle częste są także ataki na wolność słowa, gdyż zamyka się usta tym, którzy nie godzą się na tę ideologię, na jej rozpowszechnianie, na wprowadzanie do procesu wychowawczego itd.

Stanowczo sprzeciwiamy się kierowaniu do szkół i przedszkoli treści propagujących ideologię gender, demoralizujących nasze dzieci i młodzież. W wychowaniu młodego pokolenia sprzeciwiamy się treściom i metodom wulgaryzującym sferę miłości i uczuciowości oraz wszystko, co dotyczy małżeństwa i rodziny.

Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu środków publicznych, w tym także unijnych, do promowania ideologii gender.

Sprzeciwiamy się narzucaniu jakichkolwiek unijnych rozwiązań prawnych, administracyjnych i in., wprowadzających ideologie gender w obszar życia publicznego, w tym państwowego i samorządowego.


Chcemy, aby nasze dzieci były kształcone i wychowywane w duchu szacunku dla rodziny, pojmowanej jako przymierze małżeńskie mężczyzny i kobiety, tworzących ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa.

Chcemy, aby upowszechniana była chrześcijańska a zarazem głęboka ludzka prawda o małżeństwie i rodzinie. Chcemy, aby instytucje oświatowe angażowały się w promowanie takiej integralnej wizji człowieka.,,.

Stanowisko jest wynikiem konferencji pt. „Ideologia gender zagrożeniem dla cywilizacji” w Opocznie i zostało przygotowane oraz wprowadzone pod obrady przez radnych kandydujących z listy Prawa i Sprawiedliwości: Bartłomieja Firkowskiego, Mieczysława Wojciechowskiego, Pawła Barana, Józefa Dąbrowskiego oraz Andrzeja Rożenka.

 

Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @22
lolo: Chodzi zwrot wkładów mieszkaniowych które po waloryzacji wynoszą ok 2500 zł
poniedziałek, 8 września 2014, godzina 20:16:46
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
Ze Skłodowskiej: Witam, nie zrawalizowanej ale waloryzowanej. Nic się nie przeterminiowało, ponieważ od powzięcia informacji o pojawieniu się bledu proceduralnego jest 6 mcy terminu do złożenia wniosku o ponowieniu procedur/procesu. Tonie jest chwyt przedwyboryczy, ponieważ to zdarzenie może postawić w złym siętle UM i Burmistrza.
poniedziałek, 8 września 2014, godzina 19:25:26
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
Wiem: Przy wykupie mieszkań PKP na Skłodowskiej kaucje można było odebrać w postaci zrewalizowanej i część osób która założyła sprawy w Sadzie po wykupieniu mieszkania otrzymała właśnie zrewalizowane, a ci którzy nie chcieli tego zrobić i się śmieli, ba nawet wyśmiewali i szydzili z tych którzy takie sprawy zakładali9 twierdząć,że to są grosze) to nie dostała tych kaucji i to jest chyba proste. Byłem jednym z pierwszych który taką sprawę załozył i wygrał w kwocie półrocznego czynszu. Dziś Baśka radna moze wam obiecać szklane góry lub lepiej szklane domy Żeromskiego, bo i tak z tego nic nie wyjdzie. PRZETERMINOWANE. TAKI CHWYT PRZEDWYBORCZY.
poniedziałek, 8 września 2014, godzina 13:04:53
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
zainteresowany: a coś więcej można napisać? Bo nie znam sprawy.
niedziela, 7 września 2014, godzina 21:54:57
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
Racja: Istotnie na radzie pojawił się taki wątek, Wkłady mieszkaniowe podlegają zwrotowi i się spadkobierzy. Wiele wskazuje, że te kaucje nie były zwrócone jeśli to okaże się prawdą, to będzie kompromitacja dla UM. Osoby , które wyrzucono z mieszkań nie zwracając im wkładu mieszkaniowego mogą chcieć odszkodowań.
niedziela, 7 września 2014, godzina 21:42:16
-9 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @19
s: nie mitycznyma realnym i współczesnym
piątek, 5 września 2014, godzina 19:50:43
+18 (24) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
Jura: Becikowe już wprowadzono (za rządów PIS) i co ? - poprawiło to dzietność ?!
Banda idiotów inspirowana przez kler, który o wychowywaniu dzieci nie ma zielonego pojęcia, myślała w swojej głupiej naiwności, że jednorazowy zasiłek zmotywuje ludzi do płodzenia potomstwa !
piątek, 5 września 2014, godzina 13:13:33
+12 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Dariusz: Niech się zajmą problemami społeczności, ŁACHUDRY, a nie jakims mitycznym gender.
piątek, 5 września 2014, godzina 13:12:39
-4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
d: dzięki takim jak ty ani nie będzie becikowego ani wsparcia żadnego dla rodziny ,krytykuj dalej a na wielkanoc z koszyczkiem do święcenia
piątek, 5 września 2014, godzina 08:33:22
+11 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Coś ważniejszego...: Z całym szacunkiem, ale pojawił się na radzie bardziej istotny wątek...Chodzi o kaucję mieszkaniowe jakie UM przejął od PKP przejmując mieszkania na Skłodowskiej. Tych kaucji jeśli dobrze zrozumiałem nie zwrócono ani osobom, które wykupiły mieszkania, ani tym których eksmitowano...Pan burmistrz wraz z "doradcami" nie byli w stanie odpowiedzieć na stawiane pytania, i wyjaśnić szereg błędów. Nie pamiętam dokładnie, ale tam były jakieś "sztuczne długi" jakiegoś pana, który jak się okazało tych długów nie miał, a jedynie nazwisko się zgadzało...Dlaczego o takich sytuacjach nie piszecie?
piątek, 5 września 2014, godzina 02:03:06
+10 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
To: przeprowadźcie się do Watykanu. Tam obowiązuje prawo kościelne. Tam nawet ubierają dużo bardziej normalnie - faceci w sukienki ( zwane sutannami) , a kobiety są wykluczone w tamtejszej hierarchii.
czwartek, 4 września 2014, godzina 20:48:55
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kkkk : Czy ja powiedziałem że jestem przeciwnikiem dzieci? Liberalny to zły?
Niech będzie że 30, ale to nie jest kasa dla jednego pokolenia jak tu, że wyjdzie i nic z tego nie zostanie. A to duża różnica.
czwartek, 4 września 2014, godzina 16:10:09
-3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
a: ile opoczyńskich dzieci w wieku do 1 roku jest w żłobku lub przedszkolu?30?jesteś przeciwny becikowemu ponieważ wyznajesz liberalny system wartości w którym dziecko jest intruzem i problemem
czwartek, 4 września 2014, godzina 14:50:01
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
kkkk : Nie uważam, że zarobki burmistrza i świty są ok, ale te pieniądze, można rozdysponować zupełnie inaczej niż dawać do ręki. Myślę, że rzucone np. w przedszkola i żłóbki byłyby lepiej wykorzystane.
czwartek, 4 września 2014, godzina 12:05:43
-3 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @10
siustra: kropla w morzu ,której radni OWS,Ziemi Opoczyńskiej,PO,Razem dla Opoczna odmówili ale za to 2 wiceburmistrzów zarabia tyle ile rocznie ile wynosiłoby gminne becikowe dla całej gminy
czwartek, 4 września 2014, godzina 08:19:40
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kkkk : @ania
Myślisz że te gminne becikowe w wysokości 1000 zł poprawi dzietność?
To kropla w morzu, która nikogo nie zaspokaja. Dużo bardziej skuteczne byłyby ulgi, ale to problem całego systemu.
@dużo bardziej normalni
oczywiście. Dzięki bohaterskiej decyzji radnych gminnych nie musimy się obawiać nadchodzącego z zachodu zła, oraz zboczenia które zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci i rodzin!!! Gender na spotkaniach gminnych radnych? A co to dało, tak konkretnie?
środa, 3 września 2014, godzina 20:08:02
+11 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
do 8: Po prostu jesteście normalni inaczej.
środa, 3 września 2014, godzina 15:50:28
-8 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
dużo bardziej normalni: My normalni mieszkańcy: CAŁKOWICIE POPIERAMY rozwiązania prawne, administracyjne i in., wprowadzających wiarę katolicką w obszar życia publicznego, w tym państwowego i samorządowego.
środa, 3 września 2014, godzina 14:08:33
+12 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
a propos: Wieść gminna niesie, że w jednej z okolicznych parafii urzęduje księżulo, który bardzo "lubi" ministrantów.
środa, 3 września 2014, godzina 12:11:20
+8 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
My normalni mieszkańcy: sprzeciwiamy się narzucaniu jakichkolwiek kościelnych rozwiązań prawnych, administracyjnych i in., wprowadzających ideologie wiary w obszar życia publicznego, w tym państwowego i samorządowego.
środa, 3 września 2014, godzina 11:46:18

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
szukaj w artykułach
zobacz również
 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

 biuro@naszeopoczno.pl 

   Portal NaszeOpoczno.pl jest obecnie do sprzedania lub wydzierżawienia. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt mailowy     

^ do góry