Opoczno: Temat pomocy

Skocz do zawartości

Ikona Reklama


Temat pomocy: Postowanie

Dostępne są trzy różne ekrany postowania. Przycisk Nowy temat dostępny jest w tematach i w odpowiedziach na nie. Pozwoli ci on na dodanie odpowiedzi w temacie, lub stworzenie nowego tematu. Przycisk Sonda, (jeśli administrator uaktywni tą opcję) również dostępny jest na forum i w tematach. Za jego pomocą możesz stworzyć temat i zawrzeć w nim ankietę. Gdy przeglądasz forum, dostępny jest trzeci przycisk Odpowiedz. Pozwala on na umieszczenie odpowiedzi w interesującym Cię temacie.

Pisanie nowych tematów i odpowiadanie.

Podczas pisania odpowiedzi możesz użyć opcji BB-Code. Opcja ta służy do zaawansowanego formatowania tekstu, oraz dodawania do niego elementów nie będących tekstem. W celu uzyskania większej ilości informacji kliknij odnośnik BB-Code Pomoc znajdujący się pod spodem menu wyboru Emotikon w ekranie postowania.

Na lewo od ekranu do wpisania treści, jest zbiór emotikon. Możesz kliknąć na wybranej, co spowoduje jej dołączenie do treści pisanej przez ciebie odpowiedzi. Emotikony są też czasem zwane Uśmiechami lub Buźkami').

Są trzy opcje dostępne podczas pisania posta. Pokaż uśmieszki w tym poście jeśli to ustawienie jest niezaznaczone wtedy tekst jest wyświetlany normalnie, bez uśmieszków. Użyj podpisu w tym pocie pozwala ci zdecydować czy w tym poście ma być widoczna twoja sygnatura. Powiadamiaj o odpowiedziach e-mailem. Wybranie tej opcji spowoduje w przypadku odpowiedzi na ten temat wysłanie na twój adres informacji o odpowiedzi, zobacz Powiadomienie e-mailem o nowych wiadomościach w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Masz również możliwość wybrania ikony postu dla postu/tematu, gdy go piszesz. Ta ikona pojawi się zaraz obok nazwy tematu obecnego na forum, lub obok daty/czasu wiadomości, jeśli pisałeś odpowiedź w danym temacie.

Jelśi administrator uaktywnił tą opcję to zobaczysz także opcje dołączania pliku, które pozwolą Ci dołączyć plik i załadować go, kiedy postujesz. Kliknij przycisk Przeglądaj, aby wybrać plik do załadowania. Jeśli ładujesz plik graficzny będzie on widoczny w tym pocie natomiast, jeśli ładujesz pliki innego typu, będą widoczne w pocie jako linki.

Opcje Sondy

Jeśli postanowiłeś napisać sondę dostępne będą następne dwie opcje. W Pytanie sondy wpisać należy zadawane pytanie. Natomiast w Odpowiedzi sondy należy wpisać możliwe odpowiedzi. Po prostu w każdej linii wpisujesz osobną możliwość odpowiedzi. Maksymalna ilość odpowiedzi ustalana jest przez administratora, i ta wartość podana jest na lewo od opcji Odpowiedzi sondy.

Cytowanie postów

Nad każdym postem na forum wyświetlany jest przycisk Cytuj. Naciśnięcie tego przycisku spowoduje dodanie odpowiedzi z zawartym tekstem z posta, który cytujesz. Jeśli zdecydujesz się cytować pojawi się dodatkowe okno, zawierające cytowany tekst, który możesz dowolnie przeedytować.

Edytowanie postów

Nad każdym postem napisanym przez ciebie widnieje przycisk Edytuj. Jego naciśnięcie pozwoli Ci go przeedytować.

Podczas edycji możesz zobaczyć opcję Dodaj linie Edytowane przez do tego postu?. Jeśli postanowisz zastosować tą możliwość, do postu zostanie dopisana informacja o tym, ze edytowałeś ten post, oraz data i czas jego edycji. Jeśli nie widzisz tej opcji oznacza to, ze jest ona automatycznie dodawana do każdego posta.

Jeśli opcja ta jest niedostępna tylko przy jednym pocie, oznacza to, ze administrator zablokował Ci możliwość edycji go z powodu przekroczenia limitów edycji nałożonych na Ciebie.

Szybka Odpowiedź

Jeśli ta opcja jest zatwierdzona przez administratora, przycisk Szybka odpowiedź będzie widoczny w każdym temacie. Klikniecie tego przycisku spowoduje otwarcie Okrojonego ekranu postowania, skracającego czas wymagany do wyświetlenia głównego ekranu postowania. Po naciśnięciu tego przycisku wpisz w ekranie postowania, który się pojawi tekst. Domyślnie szybka odpowiedź nie uruchamia się w trybie rozszerzonym. Możesz to zmienić w Panelu administracyjnym. Naciśnięcie przycisku Więcej opcji spowoduje pojawienie się normalnego ekranu postowania.


Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox

Gość Ikona : (15 czerwiec 2011 - 13:00) Szpakowaty pan postanowił poderwać jakąś kobitkę. W kawiarni siedzi pani w sile wieku....
Smok Ikona : (18 sierpień 2011 - 21:02) ;p
Smok Ikona : (18 sierpień 2011 - 21:02) Ale fajnie
aka447 Ikona : (20 sierpień 2011 - 01:43) Uwaga! Ważne!
aka447 Ikona : (20 sierpień 2011 - 01:44) Zaginęła starsza kobieta wiek 68 lat w dniu zaginięcia ubrana była w zieloną koszulę z kołnierzykiem i ciemne spodnie
aka447 Ikona : (20 sierpień 2011 - 01:46) Zaginęła w lesie koło miejscowości Brudzewice. Włosy miała związane w tzw. kucyk , miała ze sobą białe wiaderko. Wszystkie osoby które widziały opisaną bardzo proszę o kontakt telefoniczny z Komendą policji w Opocznie.
Volczermiaj Ikona : (19 lipiec 2018 - 13:12) HALO CO Z TĄ KOBIETĄ CZY ONA SIĘ ODNALAZŁA?
zbynio Ikona : (13 sierpień 2018 - 16:00) TAK
Rozszerz pole shoutboxa