nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Zawierzenie sołtysów ziemi opoczyńskiej

dodano: 2011-10-25 11:34:14, ostatnia aktualizacja: 2011-10-25 13:51:05

W dniu 23 października 2011 roku na zaproszenie kustosza, księdza prałata Jerzego Karbownika delegacja Opoczyńskich Sołtysów wraz z Prezesem Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Opoczyńskiej Wiesławem Sołtysiakiem i posłem na Sejm RP Robertem Telusem przybyła do Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, gdzie uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Sołtysów Ziemi Świętokrzyskiej. W uroczystościach uczestniczyli również Prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek, Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński.

 Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ksiądz biskup Wacław Depo z diecezji zamojsko-lubawskiej. Po Mszy św. uczestnicy udali się przed Cudowny Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, gdzie nastąpił akt zawierzenia Sołtysów który odczytał prezes Wiesław Sołtysiak.

 

Następnie odbyła się dyskusja której przewodnim tematem była trudna sytuacja polskiej wsi. Spotkanie odbywało się w miłej i rodzinnej atmosferze. Sołtysi wyrazili chęć nawiązania bliższej współpracy w przyszłości.

 

 


Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 64: W
środa, 9 listopada 2011, godzina 07:37:20
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
sołtysińskii: Dowcip pasujący jak "ulał" do obecnej sytuacji panującej w pisie:

Po wyborach spotyka sie dwóch dziadów i jeden mówi:
- ja coś czuje ze PiS sie rozpadnie
- ale na co ?? - pyta drugi
- na PRAWO jarka i SPRAWIEDLIWOŚĆ ziobry ...
środa, 9 listopada 2011, godzina 07:08:21
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
zainteresowany: Byli posłowie pis porównują Jarka do Stalina, dywagują nad jego rychłym upadkiem - teraz dopiero spadła "zasłona" i ta partia pokazuje swoje wstydliwe oblicze w całej okazałości:

http://www.tvn24.pl/2477874,28...wideo.html

I skoro pis umrze śmiercią naturalną, to kto adoptuje tą "sierotkę" o imieniu robert - skoro nikt nie będzie dopłacał do niego tych 1500 zł miesięcznie?
wtorek, 8 listopada 2011, godzina 10:22:40
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 74: Walki frakcyjne w PiS - ciąg dalszy. Rydzykowe media atakują niekwestionowanego dotąd wodza Jarka K.
Czyżby prawicowe oszołomstwo na naszych oczach przechodziło do historii?
Czy powstanie nowa formacja RPTR - Ruch Poparcia Tadeusza R.?
Ciekawe co na to miejscowy pisowski celebryta robert t. - będzie jeździł po radę i "błogosławieństwo" ; do Torunia, czy złoży hołd opoczyński klęcząc u stóp swego dotychczasowego wodza?

Mam nadzieje, że wkrótce poznamy odpowiedzi na te nurtujące wszystkich pytania.

http://www.tvn24.pl/-1,1723402...omosc.html
poniedziałek, 7 listopada 2011, godzina 11:17:02
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Koniec pisu: Paweł Poncyljusz, były polityk PiS obecnie PJN, stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów: "Jarosław Kaczyński wykluczając Ziobrę i innych, wydał na siebie polityczny wyrok śmierci".

Ciekawi mnie po której stronie opowie się roberto, bo wydaje mi się, że czeka go polityczna emerytura i powrót na "stare śmieci" do rodzinnych dóbr w pgk-u...
poniedziałek, 7 listopada 2011, godzina 00:22:26
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 64: W tych podłych czasach nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Najboleśniej o tym mieli okazję przekonać się panowie Lepper z Giertychem.
To była prawdziwa paranoja - reżim obu braci K. - państwo policyjne.
Dobrze, że po przegranych wyborach nie wywołali wojny domowej.
Toż to w międzywojennych Niemczech było więcej swobody...
Jak to dobrze, że te czasy już nie wrócą, makabra...
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 22:28:27
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 68: Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Pan Robert powinien występować na odpustach i innych festynach modlitewnych - do tego nadaje sie jak nikt inny...
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 22:13:42
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Do obrońców śp. Blidy: Szkoda że się zastrzeliła..tak to by się "zapewne" wybroniła z zarzutów...:)
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 21:24:48
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Macman: Do postu 64: Jakbyś słuchał wiadomości, tobyś wiedział, że ów kardiolog ma nadal postawione zarzuty, tylko zmieniono kwalifikację czynu. Nie wiesz nie pisz. Nawet się nie podpiszesz, jak większość szczyli Powskich tutaj, a ujadasz.

cytat: "Cieszę się, że te czasy już nie wrócą, a ludzi, którzy chwalą sobie tak ten okres - tych "pogrobowców" kaczyzmu trzeba sukcesywnie wyłapywać, gdyż prowadzą niesłychaną działalność wywrotową i szkodzą wizerunkowi naszego kraju."
Gorszego bełkotu dawno nie czytałem, a różni ćwierćinteligenci tutaj piszą. Paranoik jesteś i to ciebie się powinno wyłapać i odizolować od ludzi, żeby znów kogoś jakiś debil powski nie zastrzelił. A Blida wcale nie była taką znów przypadkową niewinną osóbką. Tylko zmarłym już nie można postawić zarzutów. Jeśli dzieciaku pamiętasz 2 kadencje rządów SLD to byś wiedział co im wychodzi najlepiej. Ale Ty wówczas na kupę papa jeszcze wołałaś. Takimi jak Ty najlepiej się rządzi.

Do postu 69: Marny dowcip jak i program i prowadzący. W sam raz Twój poziom. Jak widać swój swego znajdzie.
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 18:57:55
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
;)): Coś na rozluxnienie dla buzujących ze złości zwolenników roberta t.:
Dowcip zasłyszany w programie u Kuby Wojewódzkiego.

Ilu potrzeba posłów PIS-u by wkręcić żarówkę?

żadnego, niech siedzą w ciemnościach; )
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 12:05:16
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
*: ciekawa jestem dlaczego pan Telus z uporem maniaka startuje do Sejmu, w wyborach na burmistrza i pcha się na eksponowane funkcje skoro czarno na białym widać, że jego pasją życiową są szeroko pojęte sprawy wiary. Powinien zostać kościelnym, albo ministrantem i usługiwać do mszy na przykład...
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 11:45:24
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
m.: Znalazłam w ostatnim "Focusie":

Podobno już starożytni mieli do czynienia z PiS. Otóż ponad 3 tys. lat temu mieszkańcy Mezopotamii wierzyli, że władcą świata jest bóg słońca zwany Szamasz. Miał on dwóch synów: Miszaru (symbolizującego prawo) oraz Kittu (symbolizującego sprawiedliwość).
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 09:08:19
Komentarz odrzucony. Powód: Przeklejanie tekstów nie ma nic w spólnego z dyskusją
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 08:50:02
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 63: kolego to za rządów PiS wchodzono o 6 rano do domów obywateli np. p. Blidy......a co do drugiej części Twojej wypowiedzi to pełna zgoda
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 08:37:13
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 63: To za rządów pisu za pomoca takich służb jak ABW urządzano polowania na przeciwników politycznych, a także nawet dotychczasowych sojuszników. To za ich rządów dochodziło do niewiarygodnych zatrzymań ludzi na których najpierw rzucano bezpodstawne podejrzenie, a potem sukcesywnie niszczono.
Myśle, że już nie pamiętasz sprawy pani Blidy, albo pewnego kardiologa - to ten okres można nazwać totalitarnym.
Cieszę się, że te czasy już nie wrócą, a ludzi, którzy chwalą sobie tak ten okres - tych "pogrobowców" kaczyzmu trzeba sukcesywnie wyłapywać, gdyż prowadzą niesłychaną działalność wywrotową i szkodzą wizerunkowi naszego kraju.

A ostre sformułowania, które padają na forum mieszczą się w ramach ogólnie przyjętej dyskusji i dopuszczalnej krytyki.
niedziela, 6 listopada 2011, godzina 08:21:29
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 62: Kolego to za rządów PO o 6 rano wchodzi oddział policji do domu autora strony antykomor.pl.... za rzadow PiS-u tego nie było.........a życzenie komuś śmierci jest obrzydliwe....
sobota, 5 listopada 2011, godzina 21:31:29
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
iwona: do 61:
A ja uważam, że mieści się to w ramach krytyki. Trzeba pamiętać, że ów człowiek jest osobą publiczną i powinien być przyzwyczajony także do "gorzkich" słów krytyki.
Jeśli nie moze znieść presji i krytyki swoich poczynań to nikt go nie zmusza do pełnienia funkcji posła. Może dalej "królować" w rodzinnym PGK-u - bo jako parlamentarzysta sprawdza sie raczej marnie.
Ale pisowcy już raz pokazali swoją zaciekłość ścigając pewnego bezdomnego przez pół Polski za "obrazę majestatu" i mają niesamowity talent do siania nienawiści, która wraca potem do nich jak bumerang - w końcu "kto mieczem wojuje, od tego miecza ginie".

I myśle, że gdyby naprawdę zajmował się tym, co do niego należy nikt nie powiedziałby o nim złego słowa...
piątek, 4 listopada 2011, godzina 20:34:19
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
obserwator: wpis nr 55 (pit) kwalifikuje się do prokuratury, myślę, że ktoś z otoczenia posła Telusa powinien to uczynić