nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Opoczno Południe obiekt ściśle tajny

dodano: 2015-01-12 21:01:24, ostatnia aktualizacja: 2015-01-13 08:41:49

Już radzieccy stratedzy wiedzieli,że lokalizacja obiektów strategicznych nie może być powszechnie znana.Dlatego też na mapach nie umieszczano m.in. dworców.Ta myśl pokutuje chyba także w Opocznie utrudniając dotarcie do stacji.

 

14 grudnia był historycznym dniem dla Opoczna. Liczna reprezentacja mieszkańców naszego miasta witała pierwszy pociąg, który zatrzymał się na Opoczno Południe.
 
Aby do Przystanku Opoczno Południe mogły dojeźdzać autobusy miejskie oraz podróżni samochodami wybudowano drogę z budzetu gminy. Droga prowadzi od węzła Januszewice, południowej obwodnicy Opoczna w kierunku wsi Świerczyna. Jej długość wynosi 1880 m, a szerokość 5 metrów. Od strony Świerczyny wybudowano także pętle autobusową a pod torem przejście podziemne dla pieszych.Wszystko to za kwotę 1 miliona 196 tysięcy złotych.
Natomiast od strony wschodniej tj. od strony Gorzałkowa prowadzi do Przystanku Opoczno Południe droga techniczna, na której nie mieszczą się 2 samochody osobowe i potrzebne są tzw. mijanki.
 
Przystanek MPK, zaplanowany przy nowo wybudowanej drodze, został przeniesiony na stronę wschodnią a większość podróżnych dojeżdża także od strony Gorzałkowa. Mówiąc krótko pieniądze na drogę zostały wydane a z drogi nowowybudowanej korzystają nieliczni, bo jest za daleko od centrum. Szkoda, że nikt tego nie przewidział na etapie projektowania. Na domiar złego duża część kursów MPK po ,,wnikliwej,, analizie została zlikwidowana a na przystanku przyklejono  numer TAXI.
 
Dworce i inne strategiczne obiekty za czasów komuny nie były umieszczane na mapach może dlatego w Opocznie brak jest oznaczenia dojazdu do przystanku od strony wschodniej (1 tablica) i bardzo słabe oznaczenie dojazdu od strony węzła Januszewice. Wieść gminna niesie, że sama Pani wojewoda zaginęła jakoby na opoczyńskich bezdrożach szukająch rzeczonego przystanku.
 
Czy nie wydaje się oczywistym, że skoro już pociąg pośpieszny czy ekspresowy zatrzymuje się w 20 tysięcznej miejscowości to wypadało by ten fakt w jakiś sposób zareklamować i starać się, żeby to właśnie miasto było ważnym punktem transportowym regionu? Opoczno powinno witać podróżnych na każdej wylotówce wielkimi tablicami:
 
WITAMY W OPOCZNIE! Z NASZEGO MIASTA DOJEDZIESZ W 1 GODZINĘ DO WARSZAWY! Natomiast my mamy  ukryty pośród leśnych ostępów i chaszczy przystanek kolejowy, który mógłby przyczynić się do zmiany wizerunku naszego miasta.
 
Zapraszamy do dyskusji
 
 
 

Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+16 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Jan: Miał być dojazd MPK do wszystkich połączeń, miał być autobus tranzytowy łączący dworzec PKP/PKS z odległym przystankiem Opoczno Południe celem skomunikowania przesiadek, miało być okienko na świat a UM i reszta zabija je grubymi dechami. Nie wspomnę, że nie ma ŻADNEJ promocji, która by uwypukliłą rangę tej przełomowej inwestycji w całym regionie i tym samym zwiększała liczbę podróżnych i znaczenie Opoczna Południa na jakie zasługuje.
czwartek, 15 stycznia 2015, godzina 16:10:28
+12 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
VG: Likwidacja połączeń MPK na pewno spowoduje w najbliższym czasie zmniejszenie popytu na przystanku OPł związane to będzie z brakiem połączeń transferowych jakie miały być zapewniane przez miasto z stacji Opoczno , zastanawia mnie tylko to kto podejmuje decyzje związane z usunięciem tak wielu połączeń mpk po tak krótkim okresie nie dając sobie i mieszkańcom szans na zbudowania "marki" linii nr 4 , która mogła być jedyną rentowną linią.
czwartek, 15 stycznia 2015, godzina 15:56:34
-2 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
młody: Tutaj wszyscy szukają jakiejś sensacji. Dlaczego? Bo to jest łatwiejsze niż merytoryczne podejście do pewnych działań. Większość to targowe mędrki i wiejscy filozofomatoły. A z takich ludzi pracy nie da się zrobić.
środa, 14 stycznia 2015, godzina 23:21:52
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
do "Redakcji": Czemu odpowiada redakcja a nie Tomasz K. Przecież to ta sama osoba, no chyba że wsydzi się teraz swoich wypocin. Redakcja... hehehe
środa, 14 stycznia 2015, godzina 23:16:08
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
stary: Czuc ze jestes mlody. Przystanek jest nie tylko dla Opocznian.
środa, 14 stycznia 2015, godzina 18:12:58
0 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
młody: Czytam komentarze i tak się zastanawiam nad niektórymi. Promocja przystanku kolejowego? Nie znam osoby w Opocznie, która nie wie że tam jest. Połączenia też są dostępne w internecie. Może wynająć tzw. "zaprowadzacza przystankowego". Nie róbcie z nas debili. Umiemy czytać. A zdjęcie z piaskiem wymytym przez wodę? Chyba to normalne że takie coś się mogło zrobić. Coraz mniej rozumiem otoczenie w Opocznie.
środa, 14 stycznia 2015, godzina 17:28:07
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
opo: jest bardzo słabe oznakowanie , za małe tablice it
środa, 14 stycznia 2015, godzina 15:56:50
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Redakcja : nowa droga jest na Swierczynę a nie od strony wschodniej
środa, 14 stycznia 2015, godzina 15:35:11
+13 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
pasazerka,: Jestem mieszkanka Gielniowa. Korzystalam dzis pierwszy raz z mozliwosci podrozowania do Krakowa z przystanku Opoczno Poludnie. W godzinach mocno rannych przyjechalam autobusem na dworzec w Opocznie. Nadaremnie szukalam tam informacji w jaki sposob mam sie przemiescic na Opoczno Poludnie. Dobrze ze przygodna pani ktora podwozila swojego syna na autobus do Lodzi zdeklarowala mnie tam zawiesc. Pani byla opocznianka oczywiscie wiec znala droge. Ale jadac nie widzialam zadnego ozmakowania dla podroznych nie bedacych mieszkancami Opoczna.
środa, 14 stycznia 2015, godzina 12:10:59
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Romek: Czytam i nie wierzę: Przystanek MPK, zaplanowany przy nowo wybudowanej drodze, został przeniesiony na stronę wschodnią a większość podróżnych dojeżdża także od strony Gorzałkowa(...) Mówiąc krótko pieniądze na drogę zostały wydane a z drogi nowowybudowanej korzystają nieliczni (...)
Albo większość, albo nieliczni. Zagalopował się chłoptaś.
środa, 14 stycznia 2015, godzina 09:21:12
+4 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Roman: Jechałem wczoraj wieczorem, właśsnie od strony wschodniej, wystarczy tylko patrzeć na znaki a tablice kierunkowe z napisem stacja widac przy skrzyżowaniach. Może trzeba zmienić okularki panie radny?
środa, 14 stycznia 2015, godzina 08:24:21
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ma: Proszę zaprosić do dyskusji ale oko w oko - miejsce może Pan wybrać sam. Pisanie felietonów o wylanym mleku nie mają sensu. Ktoś dobrze zorientowany pisał o Starachowicach. Tam na BIP ie jest zakładka interplelacjami pięknie pisma radnych widać. Można podejrzeć również na jakim etapie jest sprawa. Poproś PAN Badurę niech taki coś wprowadzi na naszym i tam PAN pisz i załatwiaj nasze sprawy.
wtorek, 13 stycznia 2015, godzina 14:45:24
+10 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Pasażer: Czy ktoś szedł na przystanek Południe pieszo ? kawał drogi, fakt, lecz nie odległość jest przerażająca a stada bezdomnych psów biegających po Opocznie. Przejść nie można, wypada się zainteresować tym tematem i wyłapać bezdomne zwierzaki.
wtorek, 13 stycznia 2015, godzina 10:52:19
+11 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kolo: Panie radny Kopera. Kampania wyborcza za nami. Zostal Pan radnym. Tak? Tak.. Czyli zamiast robic burze w szklance wez sie Pan za realizacje programu dzieki ktoremu Pan wygral. Inaczej klasyfikuje sie Pan jako tani gracz, bo ten tekst niczego ne wnosi. Czyli teraz konkrety a nie bajanie..
wtorek, 13 stycznia 2015, godzina 08:47:17
+11 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Zaniepokojony!: Szanowni Państwo! Nie jestem zwolennikiem opcji politycznej Pana Radnego Kopery, ale uważam, że w swoim artykule zawarł bardzo wiele trafnych i istotnych dla funkcjonowania tego przystanku - spostrzeżeń. Odnoszę wrażenie, że obecna władza z Burmistrzem Kądzielą na czele robi wszystko by zniechęcić zarówno PKP jak i mieszkańców powiatu opoczyńskiego do tej jakże potrzebnej inwestycji. Pan Kądzielą w swojej kampani wyborczej często odnosił się do problemu bezrobocia w gminie i regionie. Panie Burmistrzu!!! Ta (ZREALIZOWANA I DOKONCZONA) inicjatywa poprzednich władz samorządowych przy wsparciu województwa i naszych parlamantarzystów , jest istotnym elementem zmniejszania bezrobocia w Opocznie i regionie. Jestem zaniepokojony brakiem pana reakcji na opinie i sugestie ludzi korzystających z tej nowej mozliwości poszukiwania pracy lub tworzenia nowych miejsc pracy. Samo oddanie i funkcjonowanie tej stacji w prawidłowym działaniu samorządu powinno stworzyć kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.
Panie Burmistrzu!
Czy Pan tego nie widzi? Jeszcze przed oddaniem tej stacji wyczytałem w branżowym czasopiśmie kolejowym jak ma funkcjonować przystanek. http://www.rynek-kolejowy.pl/5...ferowy.htm

Przystanek funkcjonuje już prawie miesiąc a ja wogóle nie widzę żadnej inicjatywy ze strony magistratu, mającej na celu promocję tej jakże potrzebnej inwestycji. Zdaję sobię sprawę, że nie wszystkie pomysły i projekty tamtej władzy były tranfne: (pętla autobusowa ze złej strony, brak drogi dojazdowej do przystanku od strony Gorzałkowa, nie przygotowanie MPK do obsługi tegoż przystanku itp.) Ależ to nie znaczy, że tak to ma zostać. To nie znaczy, że jak im coś się udało to my teraz to zniszczymy. Być moze nowa władza tak nie mysli ale ja Panie Burmistrzu odnoszę właśnie takie wrażenie. Dla tego PANIE BURMISTRZU!!!
Domagam się podjęcia stanowczych działań mających na celu promocję tego przystanku - wespół ze starostwem bo dotyczy też gmin ościennych, jak również natychmiastowych działań mających zapewnić właściwe funkcjonowanie komunikacji między starym dworcem na dworcowej a stacją Opoczno południe. Istotą prawidłowości działania pewnych systemów jest właściwa komunikacja między nimi. Chyba Pan to rozumie panie Burmistrzu! Jesli nie? Wierzę, że jest pan honorowy. Pozdrawiam życząc wszystkiego dobrego w nowym roku.
wtorek, 13 stycznia 2015, godzina 08:45:03
+11 (13) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Olaboga: Panie Kopera, przecież jest Pan radnym. Co stoi na przeszkodzie, aby właśnie jako radny, podjął Pan działania zmierzające do rozreklamowania przystanku?
Dietę pobiera Pan za pracę na rzecz Gminy, nie za narzekanie, jak to wokół jest źle.
Czy Pański zwierzchnik, Poseł na Sejm RP, poza wysłaniem kilku, spóźnionych zresztą, pism do Ministerstwa, uczynił cokolwiek, aby promować przystanek Opoczno Południe?

Jako radny miał Pan też możliwość wpłynięcia na decyzję o likwidacji części połączeń linii nr 4. Co Pan w tym kierunku zrobił?

Dochodzimy tu do jakiegoś paradoksu. Narzeka Pan na wszystko dookoła, pomimo, że jako radny ma Pan na to wszystko jakiś wpływ.
Gra Pan niezależnego krytyka władzy, którą sam Pan sprawuje.

A może jako radny posiada Pan wiedzę, że już podjęto jakieś działania i za kilka dni znów Pan napisze, że to dzięki Panu, jak to miało miejsce w sprawie przystanku MPK?
poniedziałek, 12 stycznia 2015, godzina 23:41:11
+12 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
EOP: Pieniądze na budowę dojazdu od tj. węza Januszewice mogli przeznaczyć na porządny dojazd od Gorzałkowa. A przejście podziemne to jakiś niewypał, zalewane przez żyły wodne.
poniedziałek, 12 stycznia 2015, godzina 23:04:11
+10 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Adam O: panie tomaszu, przecież to pan jest radnym to może niech Pan zadziała a nie wylewa gorzkie żale w felietonach , przecież jest pan w radzie gminy? chyba że jest pan słupem posła R.T.
poniedziałek, 12 stycznia 2015, godzina 22:58:45

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
szukaj w artykułach
zobacz również
^ do góry