nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Opoczno Południe jest dużym sukcesem miasta-wywiad z posłem Robertem Telusem

dodano: 2015-01-19 11:00:38, ostatnia aktualizacja: 2015-01-19 20:04:47

Rozpoczynamy cykl krótkich wywiadów ze znanymi osobami reprezentującymi Opoczno zarówno w województwie jak i kraju. Dziś naszym gościem jest Robert Telus, poseł VI i VII kadencji Sejmu RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Mieszkaniec Ostrowa, polski polityk, rolnik, inżynier. Prywatnie mąż Małgosi i ojciec 5 dzieci.

 

Za nami wybory samorządowe. Porażka czy sukces Prawa i Sprawiedliwości?

Ostatnie wybory samorządowe to czas wielu pozytywnych zmian. Kandydaci PiS zostali prezydentami i burmistrzami takich miast w województwie łódzkim: Tomaszów Mazowiecki, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Wolbórz. Popierani przez nas kandydaci wygrali w kolejnych. Otrzymaliśmy największą liczbę głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego, która to liczba przełożyła się na 12 radnych. Natomiast w powiecie opoczyńskim mamy 8 radnych powiatowych. Są to dobre wyniki choć oczywiście zawsze może być lepiej. Ale wyniki wyborów samorządowych pokazują tendencję, że Prawo i Sprawiedliwość rośnie w siłę. Oczywiście nie należy zapominać o bardzo smutnej rzeczy, która w kraju demokratycznym nie powinna mieć miejsca a mówię tu o fałszerstwach wyborczych, które niestety i w tych wyborach istotnie zmieniły wyniki.

Rok 2015 to rok wyborów prezydenckich oraz parlamentarnych. Czy będzie Pan kandydował i czy Pana ugrupowanie ma szansę na wygranie wyborów tak aby sprawować większościowo władzę w kraju?

Prawo i Sprawiedliwość ma realną szansę wygrania wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Jako jedyni mamy kompleksowy program naprawy Polski po zniszczeniach dokonanych w ciągu 8 lat sprawowania władzy przez koalicję PO/PSL. Pod tymi rządami nie można chyba wskazać sektora, który odnosiłby sukcesy, no może poza ilością młodych ludzi, którzy emigrują za granicę, ale to raczej  nie jest powód do dumy. Mamy także bardzo dobrego kandydata na Prezydenta RP a jest nim Andrzej Duda. Odpowiadając natomiast na pierwszą cześć pytania, tak planuję kandydować do Sejmu RP.

Przejdźmy na lokalne, opoczyńskie podwórko polityczne. Opoczno umiera ekonomicznie. Spada liczba urodzeń a większość młodego pokolenia Opocznian nie ma zamiaru pozostania w mieście. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ bezrobocie jest jednym z najwyższych w łódzkim. Jakie działania powinien podjąć samorząd opoczyński aby tą sytuacje zmienić?

Opoczno potrzebuje terenów inwestycyjnych, których właścicielem powinna być gmina. Późniejszym działaniem powinno być utworzenie podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Następnym krokiem powinno być aktywne pozyskiwanie inwestorów. Moim zdaniem w tym celu powinien zostać stworzony specjalny wydział w urzędzie miasta, który zatrudniałby specjalistów od pozyskania inwestycji oraz funduszy europejskich. Opoczno jako największy ośrodek powinno być motorem napędzającym gospodarkę całego powiatu opoczyńskiego.

Czy uważa pan, że zmiana na stanowisku burmistrza przyniesie pozytywne zmiany dla Opoczna?

Opoczno potrzebuje zmian z takim hasłem Prawo i Sprawiedliwość wyszło do mieszkańców Opoczna. W wielu punktach program obecnego burmistrza Rafała Kądzieli był spójny z naszym programem dlatego liczę, że nowy burmistrz zapowiadane zmiany będzie sukcesywnie wprowadzał.

Jest Pan przewodniczącym zespołu parlamentarnego do spraw przystanku kolejowego Opoczno Południe, kto jest tak naprawdę ojcem sukcesu powstania tej stacji?

Nie można tu wskazać jednej osoby. Jest to efekt pracy i zabiegów wielu osób: parlamentarzystów, samorządowców, ale przede wszystkim mieszkańców ziemi opoczyńskiej, którzy solidarnie wsparli pomysł powstania przystanku. Moim marzeniem i jednym z celów obecnej kadencji było to, aby tak jak Włoszczowa tak i Opoczno miało przystanek kolejowy na CMK. Wzorem skutecznych działań parlamentarnych był ś.p. Przemysław Gosiewski, z którego to drwiono w tzw. mediach głównego nurtu, że zatrzymuje w małym miasteczku ekspres. Przystanek we Włoszczowej okazał się sukcesem i mam nadzieję, że podobnie będzie z przystankiem Opoczno Południe. W VI kadencji sejmowej w sposób istotny przyczyniłem się do powstania obwodnicy Opoczna. Trzeba przypomnieć, że zarówno obwodnica Opoczna jak i przystanek Opoczno Południe finansowane były przeważającej części ze Skarbu Państwa, bo ani gmina ani powiat nie udźwignęły by finansowo tak dużych inwestycji.

Pierwszym działaniem odnośnie lokalizacji przystanku w Opocznie była moja interpelacja poselska złożona 13 kwietnia 2012 a skierowana do ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie możliwej lokalizacji przystanku Opoczno Południe na Centralnej Magistrali Kolejowej. Później rozpoczęła się zbiórka podpisów pod projektem budowy, w którą to zbiórkę w sposób bardzo aktywny włączyło się moje biuro poselskie zbierając 4000 podpisów, przy czym wszystkich podpisów zostało zebranych ponad 6000. Działania dotyczące powstania zarówno obwodnicy jak i przystanku Opoczno Południe pokazały, że można zrobić wiele dobrego ponad podziałami partyjnymi.

Czy posła zdaniem funkcjonowanie przystanku w sposób istotny zmieni sytuację ekonomiczną Opocznian?

Funkcjonowanie Opoczno Południe na kolejowej mapie Polski jest oczywiście bardzo dużym sukcesem naszego miasta i moją wielką radością. Już teraz grupa osób mieszkających w powiecie opoczyńskim dojeżdża do pracy w Warszawie. Jednak dwa główne problemy miasta i powiatu czyli wysokie bezrobocie i lawinowy wyjazd młodego pokolenia powinny zostać rozwiązane w zupełnie inny sposób.

Ostatnie pytanie. Wracając do wielkiej polityki, jak Pan ocenia dokonania obecnego rządu, czy premier Ewa Kopacz radzi sobie z sytuacją w kraju?

Nie radzi sobie, co pokazały ostatnie wydarzenia na Śląsku. Przez 8 lat rząd PO/PSL nie robił nic, aby rozwiązać problem górników a teraz z dnia na dzień premier z rządem mówią, że jedynym rozwiązaniem jest pozbawienie pracy tysięcy ludzi. To tylko jeden z przykładów. Następnym jest sytuacja polskiego rolnictwa celowo likwidowanego między innymi przy udziale ,,ludowego,, koalicjanta PSL.

Dziękujemy za rozmowę

Dziękuję

 

 


Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+19 (23) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
betonik: SPADAJ!!!!! Nie masz pojęcia o tym, co dzieje się w mieście. ŻENADA.................
niedziela, 8 lutego 2015, godzina 22:13:09
+24 (28) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ada: Na tym przystanku jeżeli ci się przydarzy przyjechać pociągiem w nocy i nie masz umówionej osoby z samochodem żeby cię zabrała to szybko wsiadaj do tego samego pociągu . Inaczej zostaniesz sam w ciemności na pustkowiu na pastwie złodziei i nit ci nie pomorze.
czwartek, 5 lutego 2015, godzina 14:35:16
-17 (23) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
asa: Czyli nie tyle rządzący źli ile wyborcy głupi?
czwartek, 5 lutego 2015, godzina 14:25:19
+45 (51) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Rozsądny: A no wstyd. Najgorsze w tym wszystkim jest to,że sukces zawsze ma wielu ojców, tylko porażka nie ma nawet ojczyma.A jeszcze gorsze jest to, że najpierw się przeszkadzało w realizacji peronu, obwodnicy, aby potem wyskoczyć jakoby z własną inicjatywą. D la tych którzy nie bardzo są zorientowani w obecnej sytuacji politycznej naszego miasta to wam podpowiem. Podpisane zostało porozumienie pomiędzy PiS (Telus) a Kądzielą,że jak on wygra to Zięba zostanie vice. Ale to nie koniec. Jeśli Telus nie wygra w jesiennych wyborach parlamentarnych, a nie wygra to zostanie vice Kądzieli a Zięba pójdzie na trawkę. Wtedy chroń nas Panie Boże od klerykalizmu Telusa, bo będzie on gorszy niż w Watykanie.
piątek, 23 stycznia 2015, godzina 10:42:26
+51 (57) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Adam: Telus, zbierałeś podpisy jak już wszystko było opracowane! Wstyd tak sobie przypisywać cudze zasługi, wstyd.....
czwartek, 22 stycznia 2015, godzina 20:02:03
+46 (48) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
Rozsądny: No i tu niestety masz słuszna rację.
środa, 21 stycznia 2015, godzina 18:27:16
+49 (51) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
@: Komuny mi nie żal, tylko zdewastowanych i niewykorzystanych budowli.
Zgadzam się, że tamta "niesłuszna" władza nie zbudowała peronu. Pobudowali tylko CMK od Śląska do Wybrzeża, i niejako po drodze Idzikowice.
Jedynie słuszna władza po 89 r. nie wybudowała nic. Rrozwaliła tylko to dostała w spadku po komuchach, w tym Idzikowice.
środa, 21 stycznia 2015, godzina 12:07:30
-38 (42) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @10
Rozsądny: Być może masz rację. Ja opieram się tylko na dokumencie który przypadkowo przeczytałem. Może i komuna to zrobiła w latach siedemdziesiątych. Skoro jednak tak to od 1970 roku do 1989 roku minęło 19 lat i przez prawie dwadzieścia lat nie potrafili zbudować peronu?????? Głupiego peronu?????? A przecież z tego co wiem to jeździła tu na tej trasie tak zwana <bonanza> służbowy żółtek od Idzikowic aż do Zawiercia i masę ludzi wsiadało na wiadukcie, ba nawet był taki mały peronik z podkładów. Jeździłem ta <bonanzą> na grzyby. No i nic komusze władze nie zrobili. Ale zapewne jako sympatyk komuny a może nawet i działacz minionej epoki żal ci minionej epoki i z łezką w oku wspominasz wspaniałe dla ciebie czasy.
środa, 21 stycznia 2015, godzina 09:59:21
+43 (45) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
@: Stacja Opoczno Południe, wraz z infrastrukturą: bocznicami, zwrotnicami,placem rozładunkowym , budynkami technicznymi i mieszkalnymi, drogą dojazdową, została wybudowana w połowie lat 70 ubiegłego wieku, przez komusze władze PRL.
W/w kolejarze, związkowcy i działacze zdewastowali i rozszbrowali co się dało. Nie potrafili przez 40 lat usypać peronu!
środa, 21 stycznia 2015, godzina 07:38:29
+48 (50) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
stasek: Ostatnie wybory to porażka cały czas te same gęby nic się wtym mieście nie zmieni. Niby pisior wygrał wybory a tu nic się nie zmienia bo stara klika wącha się z nową i dalej rąsia rąsie myje. Pisor, psl czy jakiś tam przyjaciel opoczna to wszystko jedna klika. Nigdy więcej na pisora nie zagłosuję bo i tak jak wygra wybory to nie nadaje się do rządzenia.
wtorek, 20 stycznia 2015, godzina 22:40:53
-32 (40) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kolo do 7: maruda..
wtorek, 20 stycznia 2015, godzina 22:11:24
+52 (56) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Pomysł na dziś: Proponuję, żeby Pan Poseł wykazał się raczej walką o przywrócenie połączeń MPK przystanku z miastem, żeby podróżni nie musieli wracać pieszo, po ciemku i śnieżycę o 24 z pociągu powrotnego z Warszawy np. i wielu innych. A brak autobusu na pierwszy pociąg do pracy/szkoły ok 5 rano to już skandal.
wtorek, 20 stycznia 2015, godzina 14:49:05
+51 (51) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Rozsądny: Pierwsze próby wybudowania przystanku na Opoczno Południe były w 1992 roku. Wówczas rada miejska nie zgodziła się na ten przystanek. A o przystanku na Opocznie Południe zabiegali kolejarze z Idzikowic i wszystkie tam działające Związki Zawodowe czyli; Solidarność i jej przewodniczący Ryszard Frańczuk, OPZZ i przewodniczący Mieczysław Cienciała, Związek Zawodowy Maszynistów i przewodniczący Benedykt Węglarski oraz Związek Warsztatowców i przewodniczący Jan Stronias. Został podpisany odpowiedni dokument przez w/w związki i Dyrektora Generalnego Podsekretarza Stanu w Ministerstwu Transportu i Gospodarki Morskiej Aleksandra Janiszewskiego. Można z nim się zapoznać w kronikach związkowych i TOP-ie z tamtego okresu. Oczywiście ówczesna rada miejski i radni, którzy do dziś są etatowymi radnymi wyśmieli ten pomysł i dokument. Historia zawsze powie prawdę i upomni się o swoje.
wtorek, 20 stycznia 2015, godzina 13:39:54
+50 (52) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kolejarz: No pewnie, ze Opoczno Południe to sukces. Sukces mieszkańców którzy zbierali podpisy. A Pan panie Pośle jesli Pan tak wszystko może to spraw Pan, żeby pasażerowie mieli czym dojechać i wrócić z Opoczna Południe miedzy godzinami 13.00 i 15.00. W tych godzinach przyjeżdżają i odjeżdżają najtańsze pociągi W kierunku Katowic - 37 zł i Warszawy - 29 zł, oraz o godzinie 24.00. Kilka osób wraca z Warszawy z pracy mając wykupione bilety miesięczne. Jak na razie chodzą piszo albo korzystają z przygodnych okazji.
wtorek, 20 stycznia 2015, godzina 10:17:55
+55 (59) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kolo do 2: Taka sama prawda z budowa przystanku jak z przodkami w partyzantce..
poniedziałek, 19 stycznia 2015, godzina 22:03:13
+60 (66) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ALDONKA: JAŚNIE PAN POSEŁ opowiada brednie !!! O ludziach, którzy przez lata walczyli o obwodnicę i przystanek Opoczno Południe - CISZA!!! Kłamstwo ma krótkie nogi PANIE POŚLE, a jaka jest prawda, wszyscy w Opocznie wiedzą. I taka osoba ma reprezentować ziemię opoczyńską w Sejmie ??? WSTYD PANIE POŚLE.......
poniedziałek, 19 stycznia 2015, godzina 22:02:08
+64 (74) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Jarosław: ,,Pierwszym działaniem odnośnie lokalizacji przystanku w Opocznie była moja interpelacja poselska złożona 13 kwietnia 2012" Co ty chłopie gadasz, pierwsze działanie była interpelacja - twoje działanie to może i tak ale nie pierwsze działanie w sprawie przystanku. Poseł nie powinien kłamać, a szczególnie poseł który na czole ma wypisane: ksiądz, wiara, kościół, prawda, bóg itp.
Działania były podejmowane od około 10 lat przez wielu ludzi z różnych środowisk, PIS z okresu Przemysława Gosiewskiego również.
Fajny wniosek można wyciągnąć z tego wywiadu. Platforma obywatelska i PSL wybudowały peron i obwodnicę na wniosek i dzięki zabiegom posła PIS Roberta Telusa - koń by się uśmiał.
poniedziałek, 19 stycznia 2015, godzina 18:45:46
+66 (70) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
obserwator: stek bz...półprawd i konfabulacji
poniedziałek, 19 stycznia 2015, godzina 15:12:51

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
szukaj w artykułach
zobacz również
^ do góry