nie pamiętasz hasła?
temperatura 3 °C
wilgotność 60%
Dziś są imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Konkurs wiedzy o parlamentaryzmie

dodano: 2013-03-27 09:41:56

26 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica pod patronatem posła Roberta Telusa,senatora Grzegorza Wojciechowskiego oraz europarlamentarzysty Janusza Wojciechowskiego odbył się Finał Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie

 

Konkurs miał na celu pogłębianie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o parlamentaryzmie. Obejmował wiedzę z zakresu historii, współczesnej roli i zasad funkcjonowania sejmu i senatu.Laureatami konkursu zostali Żaklina Borowska i Hubert Benc z liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Damian Cieślak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.St.Staszica w Opocznie.

 

Cała trójka laureatów wyjedzie na wycieczkę do Europarlamentu w Brukseli. Ponadto dwoje uczestników finału otrzymało wyróżnienia: byli to Angelika Tracz z LO im.B.Prusa w Skierniewicach oraz Paweł Malczewski z LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej.

 

W organizacji konkursu.W organizacji i przebiegu aktywnie uczestniczyli dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr.1 w Opocznie oraz biuro poselskie Roberta Telusa.

 


Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
BO: http://www.wykop.pl/link/14661...nko/-Islam koniecznie chce zniszczyć chrześcijaństwo, które strasznie mu przeszkadza do prowadzenia praktyk jak za czasów średniowiecza, a niektórzy dają się pomagają im .
czwartek, 4 kwietnia 2013, godzina 18:58:03
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ON: Tak czasem bywa jak ktoś zatrzyma się w rozwoju, mowa tu oczywiście o Belzebubie.Chciał błysnąć a zgasł.
czwartek, 4 kwietnia 2013, godzina 17:21:57
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Belzebubmatole: Człowieku o czym ty mówisz ? Czy te sposoby które wymieniłeś są stosowane dziś ?? To czasy średniowieczne a Islam kamieniuje dziś więc chyba jest różnica? Skąd się biorą takie osobniki
czwartek, 4 kwietnia 2013, godzina 13:18:26
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ON do Belzebuba: W twoim stwierdzeniu nie ma odkrycia Ameryki. Nikt nie ma najmniejszego zamiaru zatajać, że tak było. Papież Jan Paweł II przyznał się publicznie do pięciu grzechów głównych kościoła, gdzie jest ujęta miĘdzy innymi święta inkwizycja ( o czym mówisz) , ale oprócz tego co mówisz były jeszcze cztery grzechy, których ci nie podpowiem ( powinieneś o tym wiedzieć , a jeśli nie to nie zabieraj głosu jak nie znasz tematu do końca). Ba, powiem ci więcej jak wykorzystywano religię do spraw politycznych i gospodarczych, oczywiście pomijając Krzyżaków, bo to już oklepane. Mieszko Pierwszy wprowadzając chrześcijaństwo nie uznawał jakiejkolwiek tolerancji ; wygnał swoje żony, kazał wygnać żony innym zarówno wielkim rodom jak i kmieciom i pospólstwu POZOSTAWIAJĄC TYLKO PO JEDNEJ. Za niezachowanie wstrzemięźliwości mięsnej w piątki, kazał wybijać zęby, a za seks bez ślubu lub zdrady małżeńskie karano tylko i wyłącznie kobiety odcinaniem łon kobiecych ŻYWCEM. Tak było w średniowieczu. Dziś prawnie nikt nie został ukarany za seks pozamałżeński ( dorosłe osoby- nie mylić z pedofilizmem). Nikt też nie jest karany za nie zachowanie postów oraz innych spraw związanych z obrządkami religijnymi we wszystkich religiach z wyjątkiem islamu. Właśnie tym się różnimy nie tylko katolicyzm ale i inne religie w cywilizowanym świecie. Prawdo karne i cywilne jest oddzielone od postanowień religijnych. Na przełomie ponad 2 tys. lat nastąpiły kolosalne reformy w chrześcijaństwie, wprost przeciwnie do islamu. Ponad 2 tys. lat temu jak kamienowano kobietę tak też robi się teraz, jak ponad 2 tys. lat temu obrzezywano kobietę aby nie odczuwała przyjemności obcowania z mężczyzną, tak też robi się i teraz, jak 2 tys. lat temu mąż miał prawo zabić kobietę, tak też może to zrobić teraz, a jeśli zabójstwo jej nie było usprawiedliwione to tylko zapłacił grzywnę rodzinie w postaci wielbłądów, koni lub kóz. Tak było 2 tysiące lat temu i tak jest teraz. Właśnie to fundamentaliści islamscy chcą wprowadzić na cały świat w tak zwanej postaci szarijatu, czyli postanowienia religijne maja stanowić jednocześnie prawo karne i cywilne. Zatem chłopku Belzebubku jeśli tego nie pojmujesz to nie zasługujesz nawet na miano Belzebuba. SWOJĄ DROGĄ TRZEBA BYĆ WYJATKOWO OGRANICZONYM UMYSŁOWO ABY NIE ROZRÓZNIAĆ TEGO.
czwartek, 4 kwietnia 2013, godzina 13:17:34
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Belzebub do ON: O tak ukamieniować kobietę to b. niehumanitarny czyn.
My chrześcijanie mamy lepsze sposoby:
- Spalenie żywcem na stosie,
- łamanie kołem,
- przeciąganie pod lodem (pławienie),
- darcie pasów
- wlewanie roztopionego ołowiu do gardła
- idt, itp. ...
Tak hartował się katolicyzm.
czwartek, 4 kwietnia 2013, godzina 10:49:10
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ON do @ 24:kolo:: Nie straszę bo znam zasady tej religii i motywy działania. Dziś zresztą w TVP2 w programie pytanie na śniadanie pokazano problem fundamentalizmu islamskiego. jeden z imamów( przywódca duchowy tłumaczył się ), niestety kamienowanie jest podstawową karą.
Do kolo. Powiedz kogo i gdzie oraz kiedy obraziłem. To ty i tobie podobni nazywacie mnie i innych pisiorami, ciemnogrodem, moherami, pachołkami kleru itd. najmniej tym się przejmuję. Gosiewski to, Grabarczyk tamto , a Telus peron na Opocznie Południe. Burmistrz przez 12 lat nie mógł tego załatwić. pomimo to on nie jest od tego, od tego są władze lokalne i rady gmin i powiatu tak jak to powiedziałem wcześniej. Wybieraliście Palikota i teraz tego się wstydzisz? No to twój problem . Ten dewiata jeszcze nie raz przypali głupa. Każdy jednak ma prawo wybierać kogo chce, ale również musi liczyć się z konsekwencjami jakie z tego wynikają. Wole zatem PISIORÓW niż PALIGŁUPÓW , a ty odwrotnie i to twój problem.
środa, 3 kwietnia 2013, godzina 16:32:55
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kolo: ON to typowy Pisior obrazic zwyzywac i pokazac ze tylko on ma rację. Gdzie jest napisane że poseł ma zakaz kontaktu z przedsiebiorcami.? Gosiewski załatwił peron Włoszczowie, Grabarczyk ma wpływy w Łodzi Gdansk i Sopot to Tusk i Nowak. Senator Kogut z Pis to dom opieki, szpital i klub sportowy w Stróżach itd Teraz liczą sie wpływy, układy, znajomosci a tych Telus nie ma. O jego pozycji w partii świadczy w którym rzędzie siedzi i w jakich komisjach pracuje. Oczywiście jego zwolennicy uważają że będzie wspaniałym gospodarzem miasta z takim doświadczeniem w komisjach rolniczych i religijnych.
środa, 3 kwietnia 2013, godzina 14:31:09
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
@ 24: Nie strasz (Palikotem, islamem) nie strasz, bo się w portki ze.rasz
środa, 3 kwietnia 2013, godzina 11:52:12
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ON: Nadal nie rozumiecie zwolennicy dewiaty Palikota. Nie ma znaczenia czy ja i inni byliśmy wspólnymi ministrantami, czy działaliśmy w jednej ekipie pogrzebowej, czy tego samego księdza nieśliśmy na lektyce pod baldachimem. Wybraliśmy jako mohery, zwolennicy kleru, pachołki księży, czy jeszcze jak tam nas nazwiecie. Wybraliśmy Telusa, aby w parlamencie działał zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i w imię chrześcijaństwa. Dokładnie tak właśnie robi i dlatego został wybrany na drugą kadencję przez nas (moherów i pachołków kleru). Czyli jak wynika z prostego rachunku stanowimy większość tego terenu i jak będzie dokładnie tak nas reprezentował jak teraz zostanie wybrany na trzecią swoją kadencję. Wy natomiast jesteście zwolennikami palenia zioła i innych tak zwanych miękkich otumanień narkotycznych. Palikot obiecał wam to zalegalizować, ale tego nie zrobił i w najbliższym czasie nie zrobi, bo jest słaby w parlamencie i nikt oprócz Kwacha nie chce się z nim łączyć w jego idiotyzmach. W celu zyskania ogłupiałego elektoratu ( po ziołach) próbuje kolejna obiecanką wprowadzić legalny seks od 13 lata, czyli chce realizować i w prowadzić do Polski prawo Islamu, bo tam jedna z sur Koranu mówi o 13 letnich dziewczynkach jako pełnosprawnych kobietach. Liczy na lobby pedofilskie. W zamian obiecuje zmianę kolejny raz prawa tak, że osoby w wieku 16 lat uznawane byłyby za dorosłe i mogły głosować. Dlaczego chwyta się takiego taniego sposobu, bo wie że nawet ci ludzie którzy teraz na niego głosowali już nie zagłosują. Palikot po prostu pali głupa i robi ze swego elektoratu głupków. Zatem ja i każdy rozsądny człowiek doskonale wie,że chrześcijaństwo jest o wiele lepsze niż islam. Zasady religii chrześcijańskiej w każdym państwie muszą zastosować się do prawa karnego i cywilnego jakie obowiązuje w danym kraju. Niestety islam nie jest tak liberalny, on chce wprowadzić szariat na całym świecie, czyli tak by prawem karnym i cywilnym były postanowienia Koranu. Na czym polega ta różnica? Jeśli ktoś u nas jadłby w restauracji w Wielki Piątek, to jest dzień który uznany za tak zwany ścisły post,mięso nikt zgodnie z prawem nie może mu nic zrobić, a w obecnych czasach nawet nie byłoby większego zdziwienia. Natomiast zgodnie z prawem muzułmańskim jeśli jadłby muzułmanin cokolwiek przed zachodem słońca w czasie ramadanu, to każdy inny muzułmanin ma prawo go zabić, a jeśli tego nie zrobi to kolejny widzący to ma obowiązek zabić ich dwóch. Dlatego też ja jako obywatel wolę chrześcijańskich klechów i ich pachołków od imamów i islamskich talibów, których tyłem chce wprowadzić Palikot kolejny raz grając na idiotyzmie nierozgarniętych małolatów. Nad tym powinni również zastanowić się homoseksualiści, islam nie uznaje takiego skrzywienia, każe zabijać każdego kochającego i każdą kochającą inaczej poprzez kamienowanie, a pierwszy kamień ma rzucić jej lub jego ojciec, a jeśli nie ma go bo nie żyje to najstarszy brat lub kuzyn. Dlatego zastanówcie się czasem co niektórzy parlamentarzyści dla pieniędzy chcą zrobić.
środa, 3 kwietnia 2013, godzina 09:21:00
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
biszkup: do bonzo:
Pocą to się nogi nocą. Powiedz lepiej dlaczego tak obstajesz po stronie Telusena? Czyżby kolega ministrant, czy też na jednych pogrzebach trudniliście się posługą grabarza?
środa, 3 kwietnia 2013, godzina 07:51:09
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
@ 21: Prawdę rzekłeś bonzo - Telusowi ( i jego sforze )o korytko chodzi
środa, 3 kwietnia 2013, godzina 07:44:23
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
bonzo: ale po co na Telusa ujadacie pieski-krwiopijcy burmistrza i pociotki?koryto kradną czy jak?
wtorek, 2 kwietnia 2013, godzina 21:07:52
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ON: Tak na początek to zapoznajcie się z ustawą o samorządach i dokładnie sprawdźcie kto za co i jak odpowiada. Za nasze interesy, kłopoty, stopę życiową, bezrobociem i brakiem jakichkolwiek inwestycji odpowiadają radni powiatu i gminy oraz starosta i burmistrz. Poseł na Sejm jest organem ustawodawczym. On nie rządzi pieniędzmi, tym rządzi od góry Rząd-Tusk, Powiatem Starosta i rada powiatu, Gmina Burmistrz i rada gminy. Zatem jeśli cokolwiek robi poseł na rzecz swego elektoratu, gdzie w waszym tłumaczeniu to tylko mohery, bo wy na niego nie głosowaliście, a na Palikota( w opoczyńskim zebrał 40% głosów -jego lista) - no to miejcie pretensje do tego na kogo głosowaliście. Telusa wybrały mohery to i dla moherów musi robić.
To wszystko.
wtorek, 2 kwietnia 2013, godzina 13:03:07
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kolo: zachecam tez do zajrzenia na strone Telusa i poczytania refleksji uczniów na temat warsztatów medialnych.Przewazaja te że media kłamią manipuluja itd. Czyli u posła po staremu liczy sie tylko prawda aka głosi ojciec dyrektor i jarosław zbawiciel"
Ktoś w artykule o klubieGP wspomniał że Telus jako burmistrz sprowadziłby inwestorow do miasta. Gdy jego kolega był starosta organizowali spotkania z inwestorami Wieruszewski Telus i Witko efekty widzimy 10milionow zadłuzenia w starostwie a inwestorów ani widu ani słychu
poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godzina 23:24:25
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
kolo: zacytuję wypowiedz Telusa z jego poselskiej strony "Wraz z grupą posłów PiS wystąpiłem w obronie szkalowanego przez
media antypolskie arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
Nasilające się w ostatnim czasie ataki na Kościół Katolicki
przekroczyły kolejną granicę. Bezprecedensowy atak jednego
z lewicowo-liberalnych tygodników, powielany następnie przez wiele
portali internetowych, pokazuje jak łatwo jest dzisiaj poniżać człowieka
używając jedynie anonimowych pomówień i insynuacji"
Rozumiem że jesli Telus zostanie burmistrzem to też będzie podział na ich Polaków i tych co stoją tam gdzie ZOMO. Czyli przyjdzie taki ON z kom. 15 i "nowy burmistrz" powita go z otwartymi rękami a antyPolak w rozumieniu posła nie bedzie miał czego szukać
poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godzina 23:15:27
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
do 16: A w czym według ciebie szkodzi Wieruszewski, bo Telus głównie "dba" o to, żeby Opoczno i okolice postrzegane były jako żywy skansen, czyli centrum ciemnoty i ewentualnie folkloru
do on:
No, jeśli twoje sprawy koncentruja się wokół postawienia nowej kapliczki/ figurki, wmurowania kolejnej tablicy celem corocznego składania tam kwiatów, czy zorganizowania kolejnego festynu parafialnego to gratuluję. Pewnie jesteś jednym z tych znudzonych emerytów, którym potrzeba takich "rozrywek".
poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godzina 20:21:50
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ref: przynajmniej nie szkodzi jak Wieruszewski
poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godzina 19:25:14
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
ON: Ja głosowałem na niego i akurat reprezentuje moje sprawy, które chciałem aby reprezentował. Nie słyszałem aby był prezesem kółka różańcowego, ale jeśli jest i znajduje i na to czas to tylko go pochwalić. Ty Gaweł głosowałeś na lewaków i homoseksualistów bo chciałeś aby seks był dozwolony od lat 13 i dokładnie twoje interesy reprezentuje Palikot którego wybrałeś. Dewiata seksualny. Każdy ma swego.
poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godzina 12:26:36
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
jan gaweł: Co to ja tu czytam w tych komentarzach? Aż się wierzyć nie chce, że w mieście mamy takie "specjalistę" jak Telus - "dużo robi, wszędzie go pełno, czci pamięć bohaterów historycznych, uczestniczy w procesjach i pochodach z klerem, jest prezesem kółka różańcowego, adoptuje dzieci, walczy z biedą i wykluczeniem(tylko tyle, że nie widać efektów tej walki) itp, itd. ...
Moje pytanie: czym powinien zajmować się poseł? Od czego jest taki urzędnik?
Odpowiedź jest taka:
Ano od tego, żeby był przedstawicielem w parlamencie ludzi, którzy go wybrali oraz żeby uczestniczył w stanowieniu dobrego prawa tudzież innego ustawodawstwa. Powinien dbać o kondycję ekonomiczną regionu z którego się wywodzi poprzez zachęcanie różnej maści inwestorów do prowadzenia działalności na tym terenie. Tyle i aż tyle.
A jak widać z autopsji pan Telus zajmuje się wszystkim tylko nie tym, do czego został powołany, więc nazywanie go celebrytą jest jak najbardziej słuszne. Ten chłopina rodem z Ostrowa prowadzi rodzaj charakterystycznego "lansu politycznego", który ma na celu tylko i wyłącznie ponowny wybór do "ostatniej ławy sejmowej", a nie poprawę standardu życia mieszkańców tego regionu.
niedziela, 31 marca 2013, godzina 10:59:28
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Ekonomista: No to po co wybierasz tych radnych. Ty , ja i wielu innych ma na to wpływ bezpośredni i dlaczego są wciąż jedni i ci sami. Kiedyś próbowali wystartować młodzi ludzie. Co zrobili inni młodzi ludzie. Zagłosowali na starych radnych, bo oni już się sprawdzili, tak mówiono przed i w wybory. No to teraz cierp ciało jakoś chciało.
Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem Telusa. Wypowiedziałem się tylko na temat przysposobienia dzieci, bo w przypadku adopcji nie otrzymuje się nic ze skarbu państwa.
Telus jest jednym z 560 parlamentarzystów, którzy biorą diety, tylko tamci nic nie robią jak na przykład Ruch Palikota, no nie tak do końca. Palikot proponuje ustawę pedofilską aby 13 letnie dzieci dopuścić do legalnego seksu. Natomiast Telsa widać go na rożnych imprezach w większościowi organizowanych przez jego biuro poselskie a upamiętniające bohaterów ziemi opoczyńskiej , którzy brali udział w zrywach narodowo-wyzwoleńczych. To należny chwalić a nie ganić. Staje w obronie naszych tradycji narodowych itd. On jako poseł ma przedstawiać nasze sprawy dalej i to robi, czego najlepszym dowodem jest ten portal Nasze Opoczno. Gospodarzami regionu są radni i to oni mają nasze podatki do tego aby poprawić byt obywateli regionu a nie swój. Należy kategorycznie oddzielić role jednych od drugich.
piątek, 29 marca 2013, godzina 16:12:32

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
szukaj w artykułach
zobacz również
^ do góry